Camp 2016 - Dzień 5: Bliżej Boga być

Camp 2016 27/07/2016

Nastał kolejny dzień… i w Zatoniu mamy wtorek. Campowy program tradycyjnie rozpoczął się od modlitwy na plaży, gimnastyki, nabożeństwa oraz śniadania – najważniejszego fizycznego posiłku dnia. 

Posiłek fizyczny to jednak nie wszytko, przed południem znów mogliśmy nakarmić się Słowem  Bożym, którym podzielił się z nami pastor Lee Venden

Popołudnie upłynęło jednym na warsztatach, innym na plażowaniu, a jeszcze innym na Impact Day – szczególnym campowym wydarzeniu, które koncentruje się na pomaganiu mieszkańcom okolicznych miejscowości.

W tym roku, w ramach Impact Day, wybraliśmy się Drawska Pomorskiego. Udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej gdzie pomagaliśmy pensjonariuszom w ich codziennych czynnościach. Dotrzymywaliśmy im towarzystwa i dawalismy duchowe wzmocnienie.  W centrum miasta odbył się natomiast program Expo ZDROWIE. Wzięło w nim udział aż 135 osób. Pozostali uczestnicy udali się z literaturą do domów mieszkańców Drawska.

Wieczorem pastor Lee Venden przedstawił 7 sposobów na polepszenie naszej relacji z Bogiem. Naszą przyjaźń możemy budować poprzez studium Pisma Świętego, kontemplowanie natury, rozmowy z innymi ludźmi czy też czytanie wartościowych książek i artykułu. Możęsz również porozmawiać z Bogiem przez modlitwę, nasze myśli oraz muzykę.

By właściwie korzystać z tych kanałów komunikacji, powinniśmy każdego dnia rozmyślać o tym, co Bóg uczynił dla nas.

– Kiedy patrzysz wstecz na wszystko, czego doświadczyłeś w swoim życiu, spójrz na dowody Bożej obecności. Zadaj sobie pytanie, czy kierunek, w jakim Bóg prowadził cię przez ten cały czas, jest wciąż taki sam – podkreślił Lee Venden. Czasami odbieramy pewne fragmenty Pisma Świętego czy teksty pieśni jako zupełnie przypadkowe, jednak natrafienie na nie nigdynie jest dziełem przypadku. To Boże prowadzenie – dodał.

Po wieczornym wykładzie, odbyła się druga część konkursu trzech diecezji – „Awantura o szekle”. Ku zaskoczeniu wielu osób, zwycięzcą okazała się po raz kolejny Diecezja Południowa.

Dzień zakończyliśmy spotkaniem na plaży modląc się i wielbiąc Boga za jego prowadzenie.

Z Zatonia relacjonowała Ania Bartosik

[nggallery id=20]