Camp 2016 - Szczegółowy Informator

[singlepic id=363]

Szczegółowy informator tegorocznego Campu w Zatoniu, który odbędzie się w dniach od 22 do 31 lipca.

Data:             

19-22 lipca 2016 – PreCamp to kilka dodatkowych dni dla tych, którym Campu ciągle mało. Program dedykowany jest dla młodzieży 13 – 25 lat, ale dorosłych też zapraszamy!

22-31 lipca 2016 – Camp tradycyjny

Miejsce: Zatonie – Lubieszewo, k. Złocieńca

Główni mówcy:

  • pastor Lee Venden (USA)
  • dr Fred Hardinge (USA)
  • pastor Sam Gungaloo  (Wielka Brytania)
WYKŁADY & WARSZTATY

Lee Venden, pastor i ewangelista, syn znanego nam w Polsce Morrisa Vendena, który gościł w Zatoniu w 1992 roku. Jego wykłady i książki dla wielu z nas są objawieniem piękna Bożego charakteru i cudu usprawiedliwienia. Jak to dobrze, że pastor Lee kontynuuje to dzieło. To będzie czas #PatrzeniaWyżej, by każda nauka Słowa Bożego jeszcze lepiej objawiała cudną osobę naszego Zbawiciela.

dr Fred Hardinge, Lekarz i pastor, autor wielu cennych publikacji o tematyce zdrowotnej. Od ponad 35 lat zajmuje się edukacją zdrowotną i społeczną, prowadząc szkolenia i konsultacje w zakresie zdrowego stylu życia w różnych częściach świata. Nie oczekuj frazesów i obiegowych treści. Dowiesz się o nowinkach, które mogą zaskoczyć nawet najzdrowszych adwentystów.

Sam Gungaloo, pastor kreatywny J, inicjator pomysłu Sobotniej Sofy. Będzie głównym mówcą w czasie PreCampu. Jak #PatrzećWyżej będąc młodym człowiekiem? Jak wzbijać się ponad przeciętność? Jak pokonywać problemy codzienności?

Jarosław Dzięgielewski, uroczystość chrztu: chcesz zawrzeć przymierze z Bogiem? Camp to idealne miejsce i czas na to wydarzenie. Zapraszamy na spotkania dla katechumenów podsumowujące wiedzę biblijną z okazją do szczerych rozmów i zadawania pytań.

Adam Grześkowiak, wykłady biblijne: Izrael – Mesjasz – Kościół. Jaka jest relacja Kościoła do Izraela, zależność jednego od drugiego, tak w przeszłości jak i w obecnym czasie zastanawia wielu chrześcijan. Problemem tym, w kontekście przymierzy, jakie zawierał Bóg z ojcami, zajmował się już sam apostoł Paweł. Czy Bóg jest wierny? Czy Bóg odrzucił Swój lud? Jak rozumieć przesłanie Pawła z Rz 9 – 11? Czym jest judaizm mesjaniczny? Jakie znaczenie posiadają święta, nowie, szabaty?

Beata i Tomek Dutkowscy, warsztaty dla liderów młodzieży. Praca zespołowa, kreatywność, zarządzanie…zdrowy rozsądek – czyli o tym jak pozytywnie wpływać na nasze otoczenie i na swój rozwój – prywatnie, zawodowo, zborowo. Mamy nadzieję na wzajemną, dodatnią inspirację.

Joanna Słonecka-Micyk, Paulina Dzięgielewska, program dla dzieci: Jesteśmy cudownie stworzeni. Nasze oczy, uszy, ręce to prawdziwy cud, arcydzieło, które tylko Pan Bóg mógł uczynić. Bóg chce, abyśmy całym naszym ciałem i życiem oddawali Mu chwałę. Będziemy uczyć się jak oczy i usta, ręce i nogi i cały, mały człowiek może służyć Panu Bogu.

Mirka Grześkowiak, Pathfinder: Czuwaj! Marana Tha! ZHA Pathfinder zaprasza na popołudniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w następujących grupach wiekowych: 3- 5 lat (Discovery Club); 6-9 (Adventurer Club); 10-12 oraz 13-15 (Pathfinder Club) i 16+ (Rovers). Wieczorami spędzimy czas przy ognisku, śpiewając, pląsając i słuchając gawęd. A nocą zabierzemy Was na gry terenowe! Dla rodziców, sceptycznych oraz zainteresowanych wykłady – Co to jest i po co nam harcerstwo w Kościele? Zapraszamy!

Piotr Samulak, ImpactDay 2016 to koncentracja służby w Drawsku Pomorskim i okolicach. Zrealizujemy program Expo Zdrowie, zajęcia dla dzieci w parku miejskim, w domu dziecka, w ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych, program w domu seniora, wykonanie muralu w mieście i rewitalizację małej architektury miejskiej – malowanie, porządkowanie itp. Realizacja planowanych zadań zależy od naszego zaangażowania. Już dziś zgłoś chęć uczestnictwa: tel. 791 349 494 lub samulak57@gmail.com.

Tytus Gudzowski + Pathfinder, MarketDay: to już tradycja Campu. Tu możesz sprzedać swoje talenty, usługi, komplementy, wyroby cukiernicze, prawdziwe dzieła sztuki… Wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy, a cały dochód zostanie przeznaczony dla kogoś potrzebującego z lokalnej społeczności.

Grażyna Szambelan, Chill-art, warsztaty artystyczne, czyli wyciszenie i eksplozja kreatywności. W tym roku, na prośbę uczestników, mały powrót do decoupage’u. Wykonamy m.in. obraz na blejtramie z użyciem masy plastycznej (z efektem 3D).Trochę też pofilcujemy metodą igłową. Utworzymy dwie grupy po 10 osób. Niektóre z prac przekażemy na cele charytatywne (MarketDay). Opłata za materiały 40zł.

Żaneta Sieja-Rzezińska, warsztaty „Zrób swój kosmetyk”, wiesz, że możesz samodzielnie zrobić większość kosmetyków, których używasz? Krem do twarzy, balsam do ust, peeling, a nawet pastę do zębów lub dezodorant? Przyroda jest bogata w rośliny, które leczą i pielęgnują. Cenne oleje tłoczone z nasion, mleko, miód, pachnące olejki eteryczne, płatki kwiatów i zioła – to wszystko mamy pod ręką, a tylko tyle potrzeba by zrobić kosmetyk, który swoją jakością i działaniem przewyższa wiele innych. Przyjdź i zrób swój pierwszy, naturalny i zdrowy kosmetyk. Opłata za materiały 10zł.

Agata Radosh i Beata Śleszyńska, vegecamp J. Pasjonatki zdrowego gotowania zapraszają na drugą edycję campowego gotowania. Warsztaty dla wszytkich, którzy pragną zobaczyć i oczywiście zjeść pyszne dania kuchni vegecamp.

Wojtek Orzechowski, Robert Kuczek, warsztaty z biznesu. Jak uczciwie robić interesy? Na co uważać? Co jest sekretem sukcesu tych, którym coś w życiu wyszło? A może masz swoje pytania i dylematy? Będziemy też dzielić się doświadczeniami misyjnymi w miejscu pracy.

Tomek Sulej, konwersacje z języka angielskiego, bo od nauki języka nie ma wakacji.

Krystian Parma, Łukasz Początek, warsztat www: Twój zbór nie ma strony internetowej albo nie ma się czym chwalić? Chcesz to zmienić? Na tych warsztatach dowiesz się jak założyć, prowadzić i zabezpieczyć swoją stronę internetową.

Madzia Dużej, warsztat graficzny: Jak zrobić przyzwoitą ulotkę albo plakat? Jednym się wydaje, że potrafią, drudzy myślą, że to tylko dla zawodowców – zapraszamy jednych i drugich. 

Chłopaki-Zatoniaki, Piotr Samulak, W tym roku kolejna grupa ma szanse zdobyć podstawowe umiejętności żeglowania i odkryć kolejną pasję. Jeżeli chcesz spojrzeć na Boga i na siebie z innej perspektywy zapisz się do naszego klubu – dasz radę. Opłata za warsztat 40zł.

Filip Sieja, gry i zabawy integracyjne. Nudzi Ci się? Na Campie to niemożliwe! W kawiarence będziemy mieć cały arsenał pozytywnych planszówek i nie zawahamy się ich użyć. Z nami poznasz dużo fajnych ludzi!

Tytus i Asia Gudzowscy, Tomek i Asia Szambelanowie, „speed chat”, czyli szybka rozmowa: prawie jak szybka randka, ale tym razem bardziej nam zależy, żebyście się poznali. W ciągu godziny spotkasz się i porozmawiasz z 20 osobami przeciwnej płci. Tylko 3 minuty na jedną osobę, ale na pewno wystarczy, by poznać nowe i sympatyczne osoby.

Darek Kowalczyk, Tomek Szambelan, Camparaton: czyli bieg na symbolicznym dystansie 7,77 km.

Maciek, Radek i Bartek, czyli sport: bo zdrowie to nasza mocna strona, a na Campie można być aktywnym w świetnym towarzystwie.

Ewa Świątek, Agata Radosh, poranna gimnastyka – kto się rusza nie rdzewieje.

Marta Naumiuk, chór campowy, Nie ma lepszej integracji niż wspólne działanie. Zapraszam więc do wspólnego muzykowania wszystkich sympatyków wdzięcznych dźwięków. Będziemy śpiewać, ćwiczyć nasze aparaty głosowe, ćwiczyć współpracę i cieszyć się swoją obecnością, brzmieniem oraz jak wierzę, efektami dobrze wykonanej pracy – w planach jest przygotowanie wspólnego wykonania kilku pięknych pieśni.

Asia Pieszka, Tomek Karauda, Kika Harasim, konkurs 3 diecezji: Awantura o szekle, Śpiewające pianina, Familiada… tym razem też bez patelni…!

Kawiarenka: Miejsce wyjątkowe. Będziesz mógł spożyć pyszne dania i napoje, przygotowane od serca, z pragnienia służby innym. Bedzie to miejsce, w którym będziemy szukać i doświadczać Boga, rozmawiać o Nim i z Nim. Każdy jest tutaj mile widziany.

Renia Parma, ZUPA cud, miód, talerz lizać.

Tomek Karauda i studenci WSTH, spotkania modlitewne na plaży, czyli najlepsze zakończenie dnia…

PROMOCJA

20% zniżki dla osób, które na Camp przyjeżdżają pierwszy raz.

Albo zaproś kogoś, kto nigdy nie był na Campie, a oboje otrzymacie 10% zniżki.

10% zniżki dla osób, które na Campie nie były przez ostatnie 5 lat.

* Zniżki dotyczą opłaty za pobyt na polu namiotowym oraz opłaty rejestracyjnej. Promocje nie sumują się.

Jeżeli znasz młode osoby, które z powodów finansowych nie mogą przyjechać na Camp – napisz!!!

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Organizatorów,

pastor Marek Micyk

kontakt: mlodzi@adwent.pl

POBIERZ INFORMATOR – 1
POBIERZ INFORMATOR – 2