Camp Blog 2015: Środa

[singlepic id=263]

Jesteśmy już w połowie campu. Środa jest luźniejszym dniem. Nie ma wielkich wyjazdów, typowego wieczornego programu dla wszystkich, jak poprzedniego dnia, ale jest czas na odpoczynek. Pogoda się poprawiła i ściąga campowiczów nad jezioro lub zachęca do wyjazdu nad morze.

Dzień zaczyna się od pobudki. Każdego dnia inny sygnał budzi nas, tym razem są to melodyjne pieśni. Zaraz po obudzeniu dobrze jest mieć poranne nabożeństwo, takie w dużym namiocie jak zwykle rozpoczyna się o 8 rano. Ponieważ rok 2015 został w szczególny sposób poświęcony zagadnieniom zdrowia, organizatorzy Campu położyli większy nacisk na aktywność fizyczną. Można udać się na gimnastykę o 7 rano, wybrać się na ?nordic walking”, wypocić się solidnie na siłowni lub pobiegać po lesie.

Po porannej toalecie i śniadaniu udajemy się do dużego namiotu, gdzie czeka na nas program. Zespół rozpoczyna pieśniami z campowego śpiewniczka, ale w tym roku rozszerza repertuar i śpiewane są również radośnie pieśni ze śpiewnika kościelnego z towarzyszeniem skrzypiec. Jest to dobry sposób, by łączyć pokolenia i zachęcać do wspólnego śpiewania.

Od wtorku mamy nowego mówcę, pastora Andrew Davisa z Anglii. Przemawiał on poprzedniego dnia z zapałem i opowiadał swoją historię powołania do służby pastora. Przyrównał ją do ucieczki Jonasza przed Bogiem i zachęcał do tego, aby poddać się Bogu, gdziekolwiek On nas prowadzi.

Popołudniowe wykłady toczą się bez zmian, ale pojawili się nowi wykładowcy, jak np. Wojciech Orzechowski, który prowadzi wykłady z biznesu. Niewielka grupa zainteresowanych zebrała się w kawiarence, by dowiedzieć się, jak w chrześcijański sposób prowadzić biznes związany z nieruchomościami.

Dzisiejszego dnia zespół campowy po południu pojechał do Wierzchowa, aby zagrać koncert w więzieniu. Razem z naszymi gośćmi, pastorami Stefanovicem i Davisem przeżywali wzruszające chwile, widząc poruszonych więźniów, gdy śpiewali dla nich pieśni. Po spotkaniu uścisnęli wielką grupę więźniów i serdecznie ich pożegnali.

Wykłady pastora Ranko Stefanovica gromadzą cały namiot i budzą wielkie poruszenie, ponieważ mówi on o tematach dotyczących czasów końca. Każdy, nawet już zaawansowany w studium Objawienia, może znaleźć coś nowego i ciekawego dla siebie. Zachęca to  zarówno starszych, jak i młodszych do uczęszczania na wykłady. Dla zainteresowanych innymi biblijnymi tematami opracowanymi przez naszego gościa polecam książkę „Interpretując Pismo Święte” (wyd. Znaki Czasu), w której znajdują się trzy artykuły dra Stefanovica. Książka jest kompendium wiedzy o trudnych tekstach w Biblii.

Druga edycja „Szybkiej randki” zgromadziła mniejsze grono, niż w kategorii nastolatków, ale też znaleźli się ludzie, którzy chcieli porozmawiać i poznać nowe osoby. Równolegle pojawiła się też kategoria open dla osób powyżej 35. roku życia jako możliwość nawiązania nowych przyjaźni.

[nggallery id=9]