Camp Blog 2015: Zakończenie Campu

[singlepic id=224]

Nie wiem, czy można to już zaliczyć do campowych tradycji, ale ostatnia sobota na campie zazwyczaj budzi nas deszczem, a na popołudniowy chrzest wychodzi słońce. Tym razem mieliśmy jednak „tradycję do kwadratu”. 

Deszcz padał na campie nie raz, ale tym razem obudziła nas potężna burza. Była tak intensywna, że odcięła ośrodek od prądu, a jak się później okazało, także wiele okolicznych miejscowości. Z tego powodu przesunięto rozpoczęcie nabożeństwa. Dzięki Bogu, na nabożeństwo prąd powrócił, chociaż były w trakcie momenty, kiedy zanikał.

Ostatnim tematem campu było hasło #Postanowiłem zostać mentorem, czyli czynić uczniami według biblijnego zalecenia z Mat 28,19. Wszystkie części nabożeństwa: lekcje szkoły sobotniej, apel, pieśni oraz kazanie były podporządkowane temu tematowi. Na koniec kazania pastor Davis ponownie zaapelował do osób, które zastanawiają się nad przyjęciem chrztu i ponownie duża grupa podeszła do przodu.

Popołudniowa uroczystość chrztu była w całości transmitowana przez Hope Channel Polska. W tym roku chrzest przyjęło 19 osób, w większości młodych. Zanim nastąpiło wyznanie wiary nad wodą, wiele z tych osób składało świadectwa swojego nawrócenia. Całą uroczystość upiększyły pieśni w wykonaniu wielu młodych wykonawców.

Przed wykładem grupa teatralna przedstawiła ostatnią scenkę. Ostatni wykład pastora Ranko Stefanovica zakończył się dramatyczną historią wypadku jego syna, w której Bóg uratował jego życie. Pastor zaapelował o decyzje dla Boga. Muszę powiedzieć, że ten camp był jednym wielkim apelem do wielu różnych decyzji, w tym do tej najważniejszej.

Niestety camp musi się kiedyś skończyć, ale jest także Camp Bis czy też After Camp. Wszyscy, którzy chcą przedłużyć sobie atmosferę campu i odpocząć, mogą pozostać aż do środy. Mówcą na After Campie będzie pastor Andrew Davis.

Zapraszamy także na przyszłoroczny camp, który odbędzie się w dniach 22-30 lipca 2016. Warto już teraz zaplanować sobie ten czas, gdyż mówcą w Zatoniu będzie szczególna osoba – Lee Venden. Syn Morrisa Vendena, który gościła na campie w 1992 roku.

Z Zatonia – Karolina Harasim