CFM Pszczyna: "Nawrócenie i co dalej?"

[singlepic id=1014]

W dniach od 30. grudnia do 1. stycznia mieliśmy okazję spotkać się w Pszczynie, by wspólnie powitać nowy rok. Spotkanie zamykało zeszłoroczny cykl spotkań Całorocznego Forum Młodzieży. Tematem zjazdu było pytanie „Nawrócenie i co dalej?”.

Wspólnie z głównym mówcą zjazdu – pastorem Jarosławem Dzięgielewskim, rozważaliśmy kwestę prawdziwego nawrócenia i jego implikacji. Próbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób powinno rozwijać się duchowe życie chrześcijanina, kiedy przyjął już chrzest i postanowił oddać życie Jezusowi.

[singlepic id=1015]

Spotkanie rozpoczęło w piątkowy wieczór, wspólnym nabożeństwem. Było to naprawdę wspaniały i duchowy czas pełen pieśni i biblijnych rozważań.

Główna część zjazdu odbyła się w sobotę i przeplatała z wydarzeniami miejscowego zboru. Podczas popołudniowej części spotkania odbyły się warsztaty, na których mogliśmy z pomocą przygotowanych przez Sandrę Olech pytań i tekstów Pisma Świętego przedyskutować temat, który był tytułem zjazdu.

[singlepic id=1016]

Kolejnym punktem był konkurs biblijny w którym, każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę Biblijną – co jak się okazało było dużym, aczkowiek radosnym wyzwaniem. Wieczorne nabożeństwo było prawdziwą ucztą dla duszy i ciała. W programie było przedstawienie przygotowane przez dzieci, kazanie gościa i wiele pieśni.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu było rozdanie noworocznych prezentów. Każdy z gości przywiózł drobny upominek, który trafiał do wspólnej puli, by na koniec spotkania wylosować prezent dla siebie. Nikt nie odszedł nieobdarowany.

[singlepic id=1017]

Po nabożeństwie odbyło się wspólne agape. W oczekiwaniu na nowy rok, wzięliśmy udział w wielu fantastycznych zabawach przygotowanych przez Sarę, Olę, Szymka i Patrycję. Później mieliśmy okazję oglądać fantastyczny pokaz noworocznych fajerwerków.

Zjazd zakończył się wspólnym śniadaniem i porannym nabożeństwem w miłej i kameralnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego zjazdu oraz wszystkim przybyłym. Krystian Parma – koordynator młodzieży w okręgu katowickim

[nggallery id=25]