Polska chce być Jego Słowem!

Wydarzenia 19/03/2014

15 marca młodzi adwentyści na całym świecie wyszli na ulice swoich miejscowości, aby uczestniczyć w Światowym Dniu Młodzieży i stać się żywym odzwierciedleniem głównego hasła tego wydarzenia – „Bądź Jego Słowem”.  Jak ten szczególny dzień spędzili młodzi wyznawcy z Polski?

Młodzież  z Gdańska udała się do jednej z dużych galerii handlowych, gdzie obdarowywała odwiedzających m.in. jabłkami, owocową herbatą czy też muffinami. Do każdego ze smakołyków dołączona była specjalna chorągiewka z inspirującym fragmentem Pisma Świętego. Ogółem, Słowo Boże trafiło tego dnia do ponad 440 mieszkańców Gdańska:

„Mieliśmy mnóstwo ciekawych doświadczeń. Ludzie byli przeszczęśliwi, a gdy dowiadywali się, że na chorągiewkach znajdują się teksty biblijne, to tym chętnie je od nas brali” – podkreśla Żaneta, jedna z uczestniczek Światowego Dnia Modlitwy.

Młodzież z Lublina Światowy Dzień Młodzieży celebrowała w dość nietypowy sposób. Zaraz po nabożeństwie odbyło się spotkanie z okazji tygodnia modlitw młodzieży. Po wspólnym studium oraz posiłku, grupa młodych osób wsparta przez starszych wyznawców udała się na miasto, aby propagować akcję „Jabłko za papierosa”.

[youtube]HVme2IChL9U[/youtube]

„Mając koszyki pełne jabłek, namawialiśmy palaczy, aby oddali swojego papierosa w zamian za jabłko. Ku naszemu zdziwieniu większość ludzi decydowała się zgasić swojego papierosa” – podkreśla Sylwek z Lublina. „Mimo deszczowej pogody akcja się udała, ale ludzie reagowali na nasze propozycje w ciepły sposób. Zachęciło to nas na tyle, że za tydzień chcielibyśmy spróbować ponownie. Zachęcamy do tego rodzaju aktywności inne zbory” – dodaje.

Do każdego jabłka dołączona była ulotka z informacją o kursie antynikotynowym, który wkrótce odbędzie się w lubelskim zborze.

Ciekawie było również w Łodzi, gdzie grupa ponad 10 osób udała się na miasto z herbatą, kanapkami oraz cukierkami, do których dołączone były teksty biblijne.

„Idea była prosta. Wychodzimy na miasto żeby uśmiechnąć się do ludzi, powiedzieć komplement, poczęstować czyś… i czekać na pytanie: ale dlaczego? A dlatego, że Pan Bóg jest dl nas dobry i nie pyta się co damy w zamian, ale wciąż nas obdarowuje. Każdy człowiek musi doświadczyć łaski, czyli niezasłużonego daru i czymś takim miał być nasz prezent. Początkowo nie wszyscy chętnie korzystali z prezentów rozdawanych przez łódzką młodzież. W końcu, żyjemy w świecie, w którym za wszystko trzeba zapłacić. „Ale ci, którzy zaryzykowali zarażali się pozytywną atmosferą tego wydarzenia. Pojawiały się szczere i serdeczne uśmiechy oraz pytania o to kim jesteśmy” – podkreśla pastor Marek Micyk.

Okazuje się jednak, że niektórzy doskonale wiedzieli, kim są ludzie dzielący się dobrą nowiną z mieszkańcami Łodzi. „Ciekawe było spotkanie ze starszym mężczyzną, który widząc nas w akcji zapytał: jesteście adwentystami prawda? Miło słyszeć, że ktoś nas zna, i to z dobrej strony!” – dodaje Marek Micyk.

Światowy Dzień Młodzieży, to coroczne wydarzenie, które umiejscawia młodzież w centrum życia i misji Kościoła. W tym dniu młodzi adwentyści na całym świecie są w szczególny sposób powołani do wyjścia na ulice swoich miast, miasteczek i wsi i głoszenia dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie. W tym roku, Światowy Dzień Młodzieży odbywał się pod hasłem: „Bądź Jego Słowem”.