Puchar wrócił do domu!

[singlepic id=165 w=580 h=260 float=]

2 czerwca w Żółwinie odbył się kolejny piłkarski turniej o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Teologiczno Humanistycznej w Podkowie Leśnej.

Na rozpoczęcie, kilka słów do uczestników skierowali organizatorzy – Marek Micyk (Sekretariat Młodzieży i Dzieci Diecezji Wschodniej) oraz Łukasz Romanowski (WSTH), którzy wyjaśnili zasady turnieju i zaapelowali chrześcijańską postawę fair-play.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn –  Arka, Czechowice Dziedzice, Jelenia, Łódz, Łódź II, WSTH oraz WSTH II. Pierwsza runda rozgrywana była w systemie ligowym – każdy z każdym.

W fazie pucharowej dwie najlepsze drużyny spotkały się w finale, a zespoły z niższych miejsc grały odpowiednio o piąte oraz o trzecie miejsce.

Brązowy medal zdobyła drużyna Łodzi (tej pierwszej : )), która po zaciętym pojedynku pokonała gości Jeleniej Góry. Jeszcze bardziej zacięty charakter miał finał turnieju. Spotkali się w nim dwaj najwięksi faworyci – zeszłoroczny zwycięzca (Czechowice-Dziedzice) oraz gospodarz (WSTH).

Po pierwszej połowie wydawało się, że Puchar Rektora po raz kolejny trafi na Śląsk – goście z Czechowic prowadzili 1-0. Po przerwie gospodarze wzięli jednak sprawy w swoje ręce (a raczej nogi) i  trzykrotnie pokonali bramkarza przeciwnika (ależ to były bramki!). Czechowice-Dziedzice zdołały odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Ostatecznie finał zakończył się wynikiem 3-2 dla WSTH.

Turniej zakończył się wręczeniem pucharów i pamiątkowych medali przez rektor Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej – Annę Słonecką-Polok.