Tydzień Modlitw Młodzieży - Post Scriptum

Wydarzenia 30/03/2013

TMM_580x220

W dniach od 16 do 23 marca w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce, jak i na całym świecie miało miejsce szczególne wydarzenie – Tydzień Modlitw Młodzieży. Dla wielu młodych osób był to szczególny czas – czas refleksji, ważnych decyzji i prawdziwej duchowej rewolucji.

W wielu polskich zborach odbywały się regularne spotkania, podczas których uczestnicy studiowali specjalnie przygotowany na tę okazję materiał do rozważań (Rewolucja która ma sens), rozmawiali, a przede wszystkim modlili się – o siebie nawzajem, o Kościół, o świat który tak desperacko potrzebuje Zbawiciela.

Głównym tematem całotygodniowych spotkań była rewolucja. Nie chodziło jednak ani o gwałtowne zamieszki zmierzające do obalenia czyjejś władzy, ani też o wymachiwanie rewolucyjnymi flagami. Sednem była wewnętrzna, duchowa rewolucja zachodząca w sercu każdego człowieka, który spotyka na swojej drodze Jezusa Chrystusa.

Jednak w tej wielkiej duchowej rewolucji nie chodzi tylko o nas i o nasze życie. Jej istotą jest to, że kiedy zajdzie w naszym życiu, to nie możemy się powstrzymać przed opowiadaniem o niej innym ludziom.

„Jeżeli naprawdę zależy nam na naśladowaniu Jezusa, my także  skupimy naszą uwagę na innych. Jeśli naprawdę zależy nam na przestrzeganiu sabatu, to pozwolimy, aby za naszym pośrednictwem jego błogosławieństwa doświadczyli otaczający nas ludzie. Jeżeli naprawdę pragniemy ożywienia, równie poważnie potraktujemy służenie innym” (Rewolucja która ma sens, str. 11).

Tydzień  Modlitw Młodzieży dobiegł końca, ale gorąco wierzymy, że decyzje, które został podjęte w tym szczególnym czasie już wkrótce zmienią nasz świat. Wierzymy również, że koniec tygodnia modlitw nie oznacza zakończenia modlitewnych spotkań młodzieży. Nie ma przecież na tym świecie wspanialszej rzeczy niż możliwość bezpośredniego kontaktu ze naszym Stwórcą i Zbawicielem.

Czy jesteśmy gotowi, aby ta duchowa rewolucja zachodziła w naszym życiu każdego dnia?