Tydzień Modlitw Młodzieży – Zaproszenie

Rzeczywistość, która nas otacza, jest pełna wrażeń. Pewnie wielu z Was jest jeszcze myślami przy zaliczonych egzaminach, inni może żyją jeszcze wrażeniami ze zjazdów diecezjalnych. Trzeba jednak spojrzeć dalej. Wielkimi krokami zbliżają się wydarzenia, które są częścią życia młodzieży adwentystycznej i na których nie może nikogo z nas zabraknąć. Poniżej najważniejsze informacje dotyczące tegorocznych wydarzeń odbywających się na Forum Młodzieży.

  • Ø Tydzień Modlitwy Młodzieży
  • Ø Termin: 16—23 marca 2013
  • Ø Temat: Rewolucja, która ma sens

Czytanki dostępne na: www.mlodzi.adwent.pl, www.adwent.pl, www.diecezja.maranatha.pl, www.adwentysci.org.pl, www.zaufanie.pl

I w tym roku zachęcam Was, Drodzy, do regularnych spotkań w ramach Tygodnia Modlitwy Młodzieży w zborach lub przez Internet, aby wspólnie z przyjaciółmi modlić się i studiować temat, który może głęboko zrewolucjonizować nasze życie. Do  modlitw inspirować nas będą czytanki pt. „Rewolucja która ma sens”. Ten tytuł może zastanawiać. Dlaczego użyto właśnie słowa „rewolucja”? Rewolucja oznacza zmianę, jaka zazwyczaj zachodzi w stosunkowo krótkim czasie. Rewolucje bywają polityczne, społeczno-ekonomiczne, kulturowe, intelektualne, filozoficzne lub technologiczne. A czy rewolucja może być duchowa? Wydaje się, że do takiej właśnie rewolucji zachęcał Żydów na pustyni Jan Chrzciciel: „Upamiętajcie się, albowiem przybliżyło się Królestwo Niebios” (Mat. 3,2). W języku oryginalnym wyraz upamiętajcie się znaczy zmieńcie zdanie, usposobienie, żałujcie i odczuwajcie skruchę. Z tego można wywnioskować, że rewolucja duchowa powinna zawierać między innymi prawdziwy, serdeczny żal za grzechy i odwrócenie się od nich. Tej osobistej duchowej odnowy potrzebujemy wszyscy. Wiemy, że tylko Chrystus jest źródłem każdego dobrego uczynku. Dlatego, Droga Młodzieży, zachęcam, aby każdego dnia, ale przede wszystkim w tym Tygodniu Modlitwy Młodzieży, poddać się Jezusowi, wierząc w Jego bezgraniczną miłość do nas. Niech ten Tydzień będzie początkiem osobistej duchowej rewolucji.

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na jeszcze jedną rzecz — otóż na 16 marca przypada Ogólnoświatowy Dzień Młodzieży Adwentystycznej.  Dlatego proszę kierownictwa zborów i kierowników młodzieży o zorganizowanie w tym dniu uroczystego nabożeństwa w myśl słów Ellen White: „Pan wybrał młodzież, by przyspieszyć rozwój swego Dzieła”.

Z braterskim pozdrowieniem  —

pastor Wasyl Bostan