Wilkasy 2012

Diecezja Wschodnia 13/06/2012

Kolonie w Wilkasach !!!

Z największą przyjemnością informujemy, że nasz ośrodek w Wilkasach po dwuletniej przerwie spowodowanej remontem, wznawia swoją działalność. Chcemy, by to miejsce, tak charakterystyczne dla wielu pokoleń, ponownie stało się ośrodkiem wypoczynku i duchowego wzrostu naszych dzieci i młodzieży. W czasie najbliższych wakacji zaplanowaliśmy 3 turnusy dla różnych grup wiekowych:

  • 1 – 15 lipca, grupa 12-15 lat
  • 15 – 29 lipca, grupa 7-11 lat
  • 29 lipca – 12 sierpnia, grupa 16+

W ramach kolonii:

  • bogaty, pełen atrakcji program,
  • codzienne zajęcia warsztatowe i czas duchowy,
  • dodatkowe wycieczki,
  • kąpiele w jeziorach i korzystanie ze sprzętu pływającego,
  • przyjazna, chrześcijańska atmosfera,
  • piękne położenie ośrodka w sercu Mazur,
  • opieka doświadczonej kadry m.in. z grona naszych pastorów

Cena za turnus: 500zł. Istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu ze strony diecezji.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 czerwca 2012 r.

Wierzymy, że czas spędzony w Wilkasach będzie najlepszą częścią wakacji Waszych dzieci. To nie tylko kolonie i wypoczynek ale również krok w stronę Królestwa Bożego. Serdecznie zapraszamy.

pastor Marek Micyk

Sekratariat Dzieci i Młodzieży Diecezji Wschodniej

———————————————————–

KLIKNIJ TUTAJ ABY WYPEŁNIĆ KARTĘ UCZESTNIKA

Wilkasy to miejscowość oddalona o 4 kilometry od Giżycka, znajdującego się w samym sercu Mazur. Położone nad dwoma większymi jeziorami: Niegocin i Tajty, są popularnym ośrodkiem turystycznym.  Nad oboma jeziorami znajduje się kilka kąpielisk, ze strzeżonym kąpieliskiem i plażą gminą nad Niegocinem, oddalonym o 200 metrów od miejsca campu.

Kilkaset metrów od ośrodka Kościoła Adwentystów znajduje się ośrodek wypoczynkowy AZS, z boiskami i wypożyczalniami sprzętu pływającego, z których korzystać będą uczestnicy Campów. W promieniu 30 kilometrów od Wilkas znajduje się szereg atrakcyjnych turystycznie miejsc: twierdza Boyen i wieża widokowa w Giżycku,  ruiny kwatery Hitlera w Gierłoży, zamki krzyżackie w Kętrzynie i Rynie, park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, park wodny hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, osada Galindia. Większość tych miejsc będzie stanowiła cel wycieczek podczas trwania campu.

Dalsze informacje dotyczące kolonii w Wilkasach.

Do zakończenia procesu zgłoszenia uczestnictwa niezbędna jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł na konto Diecezji Wschodniej: nr konta: 42 1020 1156 0000 7402 0059 4259 z dopiskiem – Wilkasy (z wyszczególnieniem turnusu: dzieci, juniorzy, młodzież)

Liczba miejsc jest ograniczona do 30 dla każdego z turnusów. Decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Zakwaterowanie: Uczestnicy campów będą zakwaterowani na terenie ośrodka KADS w Wilkasach  ul. Olsztyńska 30, 11-532 Wilkasy). Zakwaterowanie w 2 i 3 osobowych namiotach. Na wypadek ulewnych dreszczów przygotowane są awaryjne noclegi pod dachem.

Wyżywienie:  W  menu znajdują się trzy posiłki dziennie, oparte na kuchni wegetariańskiej. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie ewentualnych problemów żywieniowych (alergie itp.) wymagających specyficznej diety. Ze względu na troskę o zdrowie uczestników, podczas campu obowiązuje zakaz spożywania chipsów, napojów typu cola i napojów energetyzujących.

Wyposażenie:  Uczestnicy powinni zabrać ze sobą: śpiwory, poduszki i karimaty/materace. Istnieje możliwość przywiezienia własnego namiotu. Osoby zakwaterowane we własnych namiotach otrzymują zniżkę w opłatach w wysokości 20 złotych.  Uwaga: Stanowczo prosimy o nieprzywożenie dwuosobowych materacy, gdyż zajmują zbyt dużo miejsca! Nie dotyczy sytuacji, zakwaterowania we własnym namiocie.  Ponadto uczestnik powinien posiadać: ubranie i buty przeciwdeszczowe, ciepły ubiór nocny, latarkę, ważną legitymację szkolną/studencką . Zachęcamy do zabrania ze sobą Biblii oraz lekcji biblijnych (starsze grupy).

Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne straty materialne, w związku z czym prosimy o niezabieranie ze sobą wszelkiego rodzaju sprzętów elektronicznych, rozważenie zostawienia telefonów komórkowych i deponowanie pieniędzy u wychowawców.

Regulamin: Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy. Dotyczy to także osób pełnoletnich

Przywóz i odbiór uczestników odbywa się indywidualnie, na odpowiedzialność rodziców. Organizatorzy mogą podjąć się pomocy w transporcie na trasie Wilkasy- Giżycko. Rejestracja uczestników odbywa się w niedzielę od godz.10.00, początek campu – o godz.17.00,  pierwszym posiłkiem jest obiad. Ostatnim posiłkiem jest także obiad w niedzielę kończącą camp. Uczestników prosimy odebrać do godz.14.00. Będziemy przesyłać informacje o liście zgłoszonych uczestników z sąsiednich zborów celem pomocy w organizacji wspólnego transportu. Odbiór uczestników w innym dniu niż wyznaczone zakończenie kolonii musi być zgłoszone wcześniej Organizatorom.

Odwiedziny rodziców odbywają się w niedzielę w środku turnusu. Organizatorzy nie zapewniają noclegu.

Dalsze pytania prosimy kierować mailowo: pastormarek@gmail.com lub telefonicznie: 602 872 896

KLIKNIJ TUTAJ ABY WYPEŁNIĆ KARTĘ UCZESTNIKA