Camp 2012 - "Tylko Jezus"

Inspiracja 02/08/2012

Kim jest dla Ciebie Bóg? Czy postrzegasz Go jako surowego, zagniewanego tyrana, który wszelkimi możliwymi zakazami i nakazami próbuje ograniczyć Twoją wolność, a w dodatku wcale nie obchodzi Go to, co się dzieje na świecie? Czy może Bóg jest dla Ciebie kimś innym, kimś, kogo warto znać i któremu można ufać? Tegoroczny program campu w Zatoniu starał się odpowiedzieć na wiele pytań o prawdziwą naturę Boga. Przyjrzyjmy się niektórym z odpowiedzi.

Andrew Rashford-Hewitt (wykłady poranne): Bóg jest zwycięzcą nad złem i szatanem, a Jego Słowo jest pewne i godne zaufania. Nie mamy żadnego powodu, żeby się Go bać, gdyż On troszczy się o każdą rzecz w naszym życiu. Razem z Nim możemy zwyciężać każdego dnia.

————————-

Artur Stele (wykłady wieczorne): nasz Pan jest troskliwym, a zarazem wszechmocnym Ojcem, który każdego dnia uczy nas czegoś nowego ze swojego Słowa i jest dumny z naszych postępów, zachęcając nas do życia w pełni. Chociaż nieraz nie rozumiemy drogi, jaką nas prowadzi, możemy być pewni, że na jej końcu będziemy Mu wdzięczni za Jego cudowne interwencje w naszym życiu.

————————-

Dzieci: Bóg jest Wielkim Kapitanem, prowadzącym łódź naszego życia, który podarował nam mapę do wspaniałego skarbu – zbawienia. On jest nieustraszony i walczy ze złymi piratami, którzy chcą nam odebrać mapę i nas zniszczyć. Kiedy dotrzemy już do bezpiecznego portu w niebie, będziemy na zawsze szczęśliwi.

————————-

Spotkania na plaży: Bóg jest realnym Bogiem, który słyszy nasze modlitwy i odpowiada na nie, dokonując niesamowitych uzdrowień.

————————-

Chór: Bóg podarował nam niezwykłą zdolność tworzenia piękna. Chociaż teraz nasze głosy nie brzmią tak doskonale, to kiedy On przyjdzie, stworzymy najpiękniejszy chór, który nieustannie będzie oddawał Mu chwałę, za to, że uwolnił nas z niewoli.

————————-

Pathfindersi: Bóg jest najlepszym towarzyszem zabaw i uczy nas wielu pożytecznych rzeczy, a także chroni nas, kiedy czasami zgubimy się w lesie. Warto być w Bożej armii!

————————-

Zespół New Heaven: „Nikt nie liczy dzisiaj się, tylko Jezus. Oddał za mnie życie swe, to dla Niego śpiewać chcę…”

Czy chciałbyś poznać takiego Boga?

————————-

Autor: Karolina Harasim