CAMP 2017 – WARSZTATY!

 

PRZYPOMINAMY!

Data:                     14 – 23 lipca 2017

W tym roku ze względu na terminarz Ośrodka nie będzie preCampu.

Miejsce:              Zatonie – Lubieszewo, k. Złocieńca

Główni mówcy:

pastor Dariusz Jankiewicz (USA/Polska) – urodzony w Polsce, wychowany w Australii, obecnie ceniony wykładowca na Andrews University. „Jezus był założycielem kościoła Bożego na ziemi, a każdy założyciel ma jakieś cele i plany. Myślę, że największym marzeniem Pana Jezusa względem Jego Kościoła jest to, abyśmy byli Połączeni. Wszystko o czym będziemy rozmawiać na tegorocznym Campie zawiera się właśnie w tym jednym słowie”.

pastor Alastair Agbaje (Wielka Brytania) – niezwykle dynamiczny, pozytywnie nowoczesny, pasjonat pracy z młodzieżą. Wieloletni kapelan w adwentystycznych uczelniach, a obecnie koordynator służby wśród nastolatków w Wydziale Trans-Europejskim.

Warsztaty i atrakcje:

pastor prof. Dariusz Jankiewicz, seminarium biblijne – jak odczytywać Biblię w naszym nowoczesnym świecie, czyli zasady hermeneutyki nie tylko dla teologów; krótka historia ordynacji w kościele chrześcijańskim; problem autorytetu w Kościele; sesja pytań i odpowiedzi.

pastor Jarosław Dzięgielewski, uroczystość chrztu – chcesz zawrzeć przymierze z Bogiem? Camp to idealne miejsce i czas na to wydarzenie. Zapraszamy na spotkania dla katechumenów podsumowujące wiedzę biblijną z okazją do szczerych rozmów i zadawania pytań.

pastorzy M.Karauda, P.Samulak, Grupa Misyjna – ImpactDay, czyli misja na Campie. Kolejny raz chcemy służyć mieszkańcom Drawska Pomorskiego i okolic. Zrealizujemy program Expo Zdrowie, zajęcia dla dzieci w parku miejskim, w domu dziecka, w ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych, program w domu seniora, wykonanie muralu w mieście i rewitalizację małej architektury miejskiej – malowanie, porządkowanie itp. Realizacja planowanych zadań zależy od naszego zaangażowania.

prof. Roman Pawlak, Zatrzymaj młodość, żyj bez chorób – cykl spotkań poruszających najważniejsze zagadnienia dotyczące odżywiania. Nie przegap, bo można pogubić się w gąszczu serwowanej wiedzy na temat różnych diet. Warto dowiedzieć się o tym, jak weryfikować podawane informacje i racjonalnie odżywiać się na różnych etapach rozwoju człowieka. Prelegent jest wykładowcą Nauk Odżywiania na East Carolina University w USA oraz autorem licznych publikacji naukowych i książek.

pastor Marek i Alina Rakowscy, spotkania dla małżeństw – Czy kryzys w małżeństwie jest nieunikniony? Jak mu zapobiec? Jak z niego wyjść? Czy duchowość i zaangażowanie misyjne rodziny będą pomocne? Ponadto, sesja pytań i odpowiedzi oraz możliwość indywidualnych konsultacji.

Beata Baron, warsztaty dla rodziców nastolatków – zastanowimy się nad problemami, z jakimi możemy się spotkać oraz nad tym, jak zrozumieć nastolatka i co to znaczy, że dojrzewa? Będzie również o sztuce porozumiewania się z odniesieniem do metody komunikacji opracowanej przez Marshalla Rosenberga – co to jest „Porozumienie bez przemocy”?

Asia Micyk, Paulina Dzięgielewska, program dla dzieci – to świetny czas, by najmłodsi mogli poznać, że dla nich też jest Królestwo Boże, a Kościół miejscem, gdzie dba się o najmłodszych. W tym roku będziemy uczyć się z kart Nowego Testamentu.

Grzegorz Rybacki, zajęcia Pathfinder – Czuwaj! MaranaTha! Zapraszamy na zajęcia w grupach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat i 16+. Nie lubisz nudy, chcesz nauczyć się robić pochodnie, rozpalić ognisko w trudnych warunkach pogodowych i różnymi metodami, nie wiesz jak korzystać z mapy, co to jest azymut, zgubiłeś się w lesie to zapraszamy na zajęcia w terenie – to tylko niektóre z zajęć jakie przygotowaliśmy. Wieczorami spędzimy czas przy ognisku, śpiewając, pląsając i słuchając gawęd. Nie obędzie się bez nocnych gier terenowych. Harcerstwo to zabawa i przyjaźń na całe życie – Zapraszamy!

Sandra Początek, Warsztaty dla najnajmłodszych i rodziców – Przedział wiekowy od 0 do 3 lat. Porozmawiamy jak wychowywać naszych milusińskich na chwałę Pana Boga, i czy w takim wieku ma to znaczenie. Będzie czas na wymianę doświadczeń oraz zabawy odpowiednie dla takich maluchów.

Beata i Tomek Dutkowscy, spotkania dla liderów młodzieży – Jak rozwiązywać konflikty wśród młodzieży; Dochodzenie do porozumienia w grupie; Zwracanie uwagi innym; Prowadzenie nabożeństw i publicznych wystąpień; Jak zaplanować nabożeństwo lub zjazd młodzieżowy? Dla aktywnych liderów młodzieży, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach – 50% zniżki na Camp.

Gudzowski + Pathfinder, MarketDay – to już tradycja Campu. Tu możesz sprzedać swoje talenty, usługi, komplementy, wyroby cukiernicze, prawdziwe dzieła sztuki… Wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy, a cały dochód zostanie przeznaczony dla kogoś potrzebującego. Opowiemy też niezwykłą historię jak ubiegłoroczny MarketDay zmienił czyjeś życie.

Marta Naumiuk, chór campowy – muzyczna integracja, ćwiczenia emisyjne, wspólne muzykowanie, współpraca przy przygotowaniu pieśni do wspólnego wykonania i dużo pozytywnych wrażeń.

Grażyna Szambelan, warsztaty artystyczne Chill-Art – to artystyczny oddech, w czasie którego tym razem rozwiniemy technikę batiku i jego odmiany – shibori. Utworzymy dwie grupy po 12 osób. Niektóre z prac przekażemy na cele charytatywne (MarketDay). Opłata za materiały 40zł/os.

Ewa Świątek, Agata Radosh, Vegecamp – Pasjonatki zdrowej kuchni zapraszają na kolejną edycję campowego gotowania. Warsztaty dla wszystkich, którzy pragną zobaczyć i oczywiście zjeść pyszne dania w wydaniu vegecamp.

Spotkania modlitewne – rano i wieczorem na plaży, a w ciągu dnia w dedykowanym namiocie, gdzie modlitwa będzie nieustająca.

Spotkanie z ekspertem – W dzisiejszym życiu jest dużo możliwości. Wybór pomiędzy ceną, jakością i uczciwością – jak wybrać najlepiej? Jak kupić dobry samochód? Jak wyremontować mieszkanie? Jak prowadzić osobiste finanse? Jak szukać pracy lub pracownika? Jak zorganizować wyjazd wakacyjny?

Kawiarenka oraz gry i zabawy integracyjne – ta atmosfera, doznania kulinarne i towarzyskie wrażenia to dla wielu jeden z mocniejszych punktów Campu. Tu zjecie tanio, smacznie i z widokiem na jezioro. A wszystko serwowane z sercem na talerzu i uśmiechem na ustach.

Renia Parma, campowa zupa z wojskowego kotła – lepsza niż w domu. To nie jest sposób na głód, to jest uczta!

Campoturnieje: Bitwa o szekle, Familiada, Jaka to melodia – zamiast TV w wersji campowej i na żywo.

„Mam talent” – czy wyjdzie zależy od Waszej inwencji i odwagi. Przygotujcie się indywidualnie lub grupowo. Będą nagrody.

„Speed chat” – to 2 minuty na pogawędkę, czyli w ciągu godziny masz szansę porozmawiać z 30 osobami przeciwnej płci. Czasu mało, ale na pewno wystarczy, by poznać nowe i sympatyczne osoby.

Radek, Bartek, Adam, rozgrywki sportowe – piłka jest okrągła, bramki są dwie… w siatkę i kosza też gramy i jeszcze więcej.

Mateusz Karmelita, Aerobik/fitness/zumba – Jeżeli lubisz się poruszać w grupie sympatycznych ludzi przy szybkiej muzyce, dbasz o sylwetkę i dobrą kondycję -to czas dla Ciebie. Zapraszamy dziewczyny i chłopaków w każdym wieku na zajęcia na plaży.

D. Kowalczyk, T.Szambelan, Camparaton – czyli bieg pomocy na symbolicznym dystansie 7,77 km.

Plaża wielofunkcyjna czynna od rana do wieczora.

 

Boża obecność i działanie Ducha Świętego – przez całą dobę, bez ograniczeń !!!

 

Cennik, opcje wyżywienia, dostępne promocje oraz oferta wypożyczalni namiotów dostępne na wcześniejszych informatorach oraz na

www.mlodzi.adwent.pl/camp2017

 

 

20% zniżki dla osób, które na Camp przyjeżdżają pierwszy raz.

Albo zaproś kogoś, kto nigdy nie był na Campie, a oboje otrzymacie 10% zniżki.

 

Jeżeli znasz młode osoby, które z powodów finansowych nie mogą przyjechać na Camp – napisz!!!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

W imieniu Organizatorów,

pastor Marek Micyk                                                                                                  kontakt: mlodzi@adwent.pl