[singlepic id=159 w=580 h=311 float=]

W dniach od 30 lipca do 4 sierpnia br. w Nowym Sadzie (Serbia) odbędzie się długo wyczekiwany Paneuropejski Kongres Młodzieży. Hasło tego szczególnego spotkania „The Power of One” (Moc Jedynego) nawiązuje do potęgi i wszechmocy Jezusa Chrystusa. W swojej miłości postanowił On podzielić się tą mocą z tymi, którzy mu zaufali. To, kim jesteśmy, jak żyjemy, i co czynimy może być najwspanialszym odzwierciedleniem mocy naszego Jedynego Zbawiciela.

Na tegorocznym kongresie w Serbii obecny będzie  również zespół redakcji MŁODZI.adwent.pl, który utworzą Marek Micyk, Daniel Kluska, Michał Rakowski oraz Daniel Maikowski. Chcemy przygotować dla was interesujące relacje, video-relacje, fotoreportaże oraz wywiady z mówcami, którzy gościć będą w Nowym Sadzie. W serwisie MŁODZI.adwent.pl znajdziecie również transmisję na żywo z tego szczególnego wydarzenia. Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia facebookowego profilu MŁODZI.adwent.pl, na którym zamieszczane będą krótkie relacje z naszej wizyty w Serbii. Bądźcie z nami!

Mówcy

David Asscherick

david-asscherickDavid Asscherick jest zastępcą dyrektora i współzałożycielem organizacji Light Bearers. Jest entuzjastą sportów ekstremalnych i byłym punk rockerem. Poznał Boga w wieku 23 lat i wtedy się nawrócił. Od ostatnich 15 lat podróżuje po globie i naucza ewangelię Jezusa Chrystusa. Jest autorem książek “God In Pain”, “Another Look at Evil”, “Suffering” oraz “The Cross”, swojej pierwszej książki.  On i Violeta, jego żona od 13 lat, są szczęśliwymi rodzicami dwóch chłopców, Landona i Jabela. Wszyscy lubią wspólnie spędzać czas na górskich szlakach, interesuje ich bieganie i wspinaczka.

Dejan Stojkovic

dejan-stojkovicDejan Stojkovic urodził się w miejscowości Kragujevac w Serbii. Szkołę podstawową i średnią ukończył z drobnymi przerwami – postkomunistyczna Serbia jeszcze przez wiele lat była targana wojnami. W 2001 roku przyjechał do Wielkiej Brytanii na studia teologiczne. Tytuł licencjata i magistra otrzymał w Newbold Collage. Dejan rozpoczął swoją służbę jako pastor młodzieży na Stanborough Park Church, gdzie organizował równoległe nabożeństwa aby spowrotem sięgnąć po młodzież i młodych dorosłych. Obecnie Dejan jest Dyrektorem ds.Duszpasterstwa Młodzieży w Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów w Anglii. W 2010 roku ożenił się z Deaną. Oboje niedawno przenieśli się do swojego pierwszego domu na łodzi która cumuje w kanale Grand Union w Anglii. Życiowa misja Dejana jest bardzo prosta; przygotowanie młodych ludzi na powtórne przyjście Jezusa.

Gilbert Cangy

gilbert-cangyGilbert Cangy pochodzi z Mauritiusa. Studiował i ukończył Avondale College (Australia) w 1987 roku i był pastorem w Victorii i Sydney, zanim został mianowany na stanowisko Dyrektora ds. Młodzieży Wydziału Południowego Pacyfiku. W 2010 roku został powołany na Dyrektora Młodzieży przy Generalnej Conferencji. Tytuł magistra uzyskał w La Sierra University. Jest szczęśliwym ojcem dwójki dzieci. Gilbert ma słabość do różnych dyscyplin sportowych, jednak najbardziej lubi pilkę nożną. Kocha także muzykę. Jego największym marzeniem jest zainspirowanie młodych ludzi do aktywnego włączenia się w misję Kościoła, aby zanieść poselstwo powtórnego przyjścia Jezusa do wszystkich zakątków świata.

Matthew Gamble

matthew-gambleMatthew Gamble urodził się i wychowywał w katolickiej rodzinie. W wieku 14 lat stał się ateistą. Coraz bardziej zafascynowany religią Rastafariańską , Matthew wyjechał na Jamajkę w wieku 19 lat. Wkrótce zaczął przemycać Marihuanę do Stanów Zjednoczonych. Bóg jednak skrzyżował drogę Mata z chrześcijańskim pastorem który wręczył mu biblię. Gdy zaczął odkrywać naukę Jezusa, jego życie zaczęło się zmieniać. W niedługim czasie wrócił do nauki. Na Andrew University uzyskał tytuł Licencjata a następnie skończył studia podyplomowe. W 2008 roku obronił Doktorat którego tematem było skuteczne niesienie ewangelii w postmodernistycznej kulturze. Obecnie jest pastorem w Elmshaven w Kalifornii. Mieszka w Angwin wraz ze swoją żoną Susan i córką Julią Marie. Matthew jest pasjonatem głoszenia od Słowa Bożego. Jego pierwsza książka “Reboot Your Spiritual Life” została opublikowana w 2010 roku przez AdventSource.

Patrick Johnson

patrick-johnsonPatrick Johnson urodził się na Jamajce, ale jego rodzina przeniosła się do Anglii, gdy miał 3 lata. Dorastał w West Midlands. Zanim ukończył Newbold Collage w 1988 roku, był pielęgniarzem. Jego żona Kari pochodzi z najbardziej wysuniętego na północ miasta na świecie, Hammerfest w Norwegii. W tym roku bedą obchodzić 25 rocznicę ślubu. Mają 3 dzieci, Espen, Miriam i Christel. Wszyscy urodzili się w Norwegii, gdzie Patrick rozpoczął swoją posługę.  Przez 11 lat mieszkał w Tromsø i Bodo oraz 3 lata w Oslo. Został powołany do Newbold w 2004 roku a od 2005 roku pełni tam rolę Pastora Seniora. W wolnym czasie lubi biegać, zajmować się ogrodem i słuchać muzyki.