Misja Młodzieży – Wakacje 2014

Misja_2014_560x327

Wakacje to czas, który zazwyczaj kojarzy się ze spaniem do południa i brakiem obowiązków… Jednak nie dla osób zaangażowanych w Misję Młodzieży! Postawiły one na zdecydowanie bardziej alternatywne formy wypoczynku. Łącząc wycieczki górskie, wspinaczkę, gry i zabawy ruchowe z pracą misyjną oraz codziennym studium Słowa Bożego zorganizowano aż cztery obozy sportowo-misyjne dla młodzieży. W sumie wzięło w nich udział 48 osób (i jeden pies!), przy czym 15 z nich uczestniczyło już wcześniej w obozach MM w ferie.

Obozy odbyły się w 4 grupach wiekowych: 11¬-13 lat (podstawówka), 14-¬16 lat (gimnazjum), 17¬-19 lat (liceum), 20-¬26 lat (studenci). Na każdym z nich szkolono przynajmniej 2 młodych liderów.

Ten tydzień lub 10 dni na Danielkach (osadzie w okolicach Zakopanego) to był czas, w którym Pan Bóg poruszał i zmieniał serca. Nikt nie wracał do domu taki sam jak przyjechał. Bóg wykorzystywał sprzyjające warunki, tj. cichą, spokojną okolicę, z dala od zgiełku i tłoku miasta, aby poprowadzić młodych ludzi drogą, której dotąd nie znali. Każdego dnia zmagali się oni ze swoimi słabościami i różnymi trudnościami i mogli w tym doświadczyć zwycięstwa otrzymanego od Boga Dla wielu powiedzenie: „Nie dam rady” nabrało nowego, szerszego znaczenia: „Dam radę, potrzebuję jeszcze tylko chwili na zastanowienie…”.

Oprócz tego Bóg docierał do ludzi, z którymi jako uczestnicy mieliśmy kontakt. Najbardziej mogliśmy widzieć to działanie na naszych najbliższych sąsiadach. Jedna rodzina przychodziła na każde obozowe ognisko, by słuchać pieśni chrześcijańskich oraz kazań Słowa Bożego i przebywać w towarzystwie młodych osób dzielących się swoją wiarą. Czasami nawet sami dopytywali się, kiedy będzie można przyjść posłuchać „kaznodziei” (kilkoro młodych uczestników obozu właśnie na Danielkach miało możliwość powiedzenia swojego pierwszego kazania). Na ostatnim ognisku dla grupy studentów zostali najdłużej i mogliśmy dzielić się wieloma niesamowitymi historiami działania mocy Bożej. Wierzymy i doświadczamy tego, że Bóg używa tych obozów, by zmieniać nie tylko uczestników i liderów, ale także ludzi z naszej okolicy.

Jeśli i Ty pragniesz w ten sposób pożytecznie spędzić część swojego wolnego czasu, jeżeli chcesz w miłej chrześcijańskiej atmosferze zdobywać szczyty górskie lub potrzebujesz ciszy i spokoju, by odnaleźć Pana Boga czy też na nowo rozpalić ogień wiary w swoim sercu, to zapraszamy Cię na kolejne obozy Misji Młodzieży, które odbędą się nie tylko w kolejne wakacje, ale także i w nadchodzące ferie!

Ponadto możesz szukać stoiska Misji Młodzieży na kongresie misyjnym w listopadzie oraz kongresie ASI w grudniu. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe sprawozdania z dotychczasowych obozów oraz aktualne informacje na temat nadchodzących wydarzeń znajdziesz na stronach: www.gm3a.org/mlodziez oraz www.facebook.com/gm3a.org

A jeżeli chcesz już teraz zapisać się na obóz lub zaangażować w rozwój projektu Misji Młodzieży, to po prostu napisz do nas: misjamlodziezy@gmail.com.