Kongres Młodzieży w Jeleniej Górze 2015
Kongres Młodzieży w Jeleniej Górze 2015

"Mój Wybór" - Zjazd w Jeleniej Górze

Wydarzenia 23/09/2015

[singlepic id=289]

Druga połowa sierpnia od wielu lat kojarzy się młodym adwentystom ze zjazdem w Jeleniej Górze, Również w tym roku mieliśmy okazje spotkać się i spędzić czas z Bogiem i sobą nawzajem. Zjazd, który odbył się w dniach od 20 do 23 sierpnia był dla uczestników ucztą zarówno fizyczną jak i duchową.

Coś dla ciała

Ucztą dla ciała była z pewnością kuchnia zjazdowa, która serwowała pyszne i oryginalne dania oraz przekąski. Kucharze byli otwarci na diety wegańskie oraz bezglutenowe, dzięki czemu osoby stosujące te diety, nie musiały się martwić o swój posiłek. Pełni sił oraz energii, zjazdowicze mogli szaleć podczas piątkowego wyjścia na basen „Termy Cieplice”. Dzięki wspaniałej pogodzie, liczna grupa młodzieży mogła skorzystać z krytego, jak również odkrytego basenu. Kolejną atrakcją zjazdu była, po raz pierwszy na zjeździe w Polsce, możliwość zagrania w „Bubble Soccer”. Jest to nowy wymiar piłki nożnej, gdzie zawodnicy są umieszczeni w dmuchanych kulach. Zarówno chłopcy , jak i dziewczęta próbowali swoich sił – w atmosferze przyjaźni oraz serdeczności. Stałym punktem zjazdów w Jeleniej Górze jest niedzielna wycieczka w góry. W tym roku, wraz z przewodnikiem sudeckim, grupa 40 osób wybrała się na Samotnię, a najodważniejsi dotarli na Grzbiet Karkonoszy. Wycieczka trwała aż 9 godzin, jednak nikt z uczestników nie narzekał. Organizatorzy zadbali, aby młodzież mogła się lepiej poznać. Zorganizowano dwa ogniska oraz wieczorek na wesoło, gdzie zarówno starsi jak i młodsi mogli spędzić dobrze czas w miłej atmosferze.

[singlepic id=286]

Coś dla ducha

Pomimo wielu atrakcji przyziemnych, tą najważniejszą częścią zjazdu jest jak zawsze „pokarm duchowy”. Głównym mówcą, który oczarował wszystkich słuchaczy, był Clifford Goldstein. Opowiedział on niesamowitą historię swojego nawrócenia, co więcej, a każdy z jego wykładów był przeprowadzony w ciekawej formie i zawsze odwoływał się do zjazdowego hasła „Mój Wybór”. Mówca poruszał serca słuchaczy oraz zachęcał do dokonania ważnych wyborów w życiu duchowym. Poza gościem z zagranicy młodzież mogła również wysłuchać kazania pastora Ryszarda Jankowskiego, oraz uczestniczyć w porannych nabożeństwach prowadzonych przez Tytusa Gudzowskiego. W sobotę, miał miejsce koncert charytatywny, na którym utwory wykonali utalentowany wokalista i kompozytor z Meksyku – Mario Jarib Diaz oraz zespół „Pokolenia” z Legnicy. Pieniążki były zbierane dla potrzebującej osoby. Oprócz tego, spacerowicze Parku zdrojowego w Cieplicach mogli wysłuchać wspaniałych pieśni na chwałę Boga.

[singlepic id=287]

Odczucia uczestników

Gdy pytaliśmy uczestników zjazdu o ich opnie, zdecydowana większość z nich była pozytywna. Młodzież była zadowolona z frekwencji tegorocznego zjazdu, przyjechało do nas 140 gości z różnych regionów Polski, a w sobotę na nabożeństwie było aż 500 osób. Uczestnicy chwalili atmosferę, smaczne jedzenie, a przede wszystkim ciekawe wykłady głównego mówcy. Gdy zapytaliśmy Clifford’a o jego wrażenia, z zadowoleniem odparł, iż zawsze jest zadowolony z pobytów w Polsce, jest zainspirowany naszą młodzieżą. Co więcej jest pod wrażeniem polskiej gościnności. Pomimo różnych upodobań uczestników, dało się odnieść wrażenie, iż na tym zjeździe każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Urozmaicony program dawał wiele możliwość aktywnego spędzania czasu, oraz pozostawiał odrobinę wolnego na zacieśnianie przyjaźni, poznawanie nowych ludzi a przede wszystkim na cichą modlitwę i przybliżanie się do naszego Stwórcy. Można było odczuć cudowną, Bożą atmosferę, oraz braterską miłość. Miejmy nadzieję, iż te wspaniale spędzone chwile zapewniły uczestnikom zjazdu nie tylko niezapomniane wspomnienia, ale co najważniejsze, wzrost duchowy. (M.S.)

[nggallery id=10]