„Prawdziwe Uwielbienie” – Relacja

[singlepic id=154 w=580 h=220 float=]

W pierwszy weekend lutego 2013r. w chorzowskim liceum im. Juliusza Słowackiego odbył się zjazd młodzieży Diecezji Południowej. Hasłem tegorocznego zjazdu było „Prawdziwe uwielbienie”.

Piątkowa część zjazdu prowadzona była przez Aleksandrę Smyk; wysłuchaliśmy w niej poselstwa skierowanego do nas przez pastora Wasyla Bostana. Następnym punktem programu był wieczór pieśni i poezji przygotowany przez Magdalenę Nowakowską. W trakcie sobotniego nabożeństwa lekcję poprowadziła siostra Beata Głowacka, a Kazaniem Słowa Bożego służył przewodniczący Diecezji Południowej, pastor Jarosław Dzięgielewski. Jego wystąpienie dotyczyło codziennego wielbienia Boga własnym życiem. W części popołudniowej zjazdu, jak również w niedzielę mieliśmy kolejne okazje do wysłuchania poselstwa Bożego. Nabożeństwo oraz cały zjazd wzbogacony był utworami muzycznym wykonanymi przez: Alicję Głowacką i Beatę Sergiel, Martę i Jakuba Naumiuków, Wiolettę i Michała Koperów, Andrzeja Klimaszewskiego oraz Chór Diecezji Południowej. Ponadto w czasie wieczoru pieśni i poezji Paula Kania recytowała wiersze.

W trakcie sobotniej oraz niedzielnej części zjazdu uczestnicy mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach świetnie przygotowanych i błyskotliwie przeprowadzonych przez Sandrę Piechę i Sandrę Początek. Zapowiadana wcześniej niespodzianka miała miejsce zaraz po zakończeniu soboty. Była to wycieczka do chorzowskiego planetarium na pokaz projekcji mówiącej między innymi o wielkości kosmosu stworzonego przez Boga.

Wszystkim uczestnikom zjazdu dziękujemy za przybycie i aktywny udział. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem siostry Renaty Parmy, która przyrządzała pyszne posiłki

[Maciej Matter/Katowice]

————————————————————

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze zjazdu znajdującej się na stronie glosnadziei.pl

„Prawdziwe Uwielbienie” – GALERIA ZDJĘĆ