PreCamp – Relacja

W piątek rozpocznie się tegoroczny Camp w Zatoniu. Niektórzy Campowicze zdecydowali się jednak przyjechać na Pojezierze Drawskie kilka dni wcześniej, aby spędzić wspólnie czas na PreCampie.

W ostatnich latach Campy skróciły się do zaledwie jednego tygodnia. Dlatego dobrym sposobem na przedłużenie fizycznego i duchowego wypoczynku stały się wydarzenia towarzyszące tej imprezie, takie jak ubiegłoroczny After Camp, czy też tegoroczny PreCamp, który już kilku dni trwa w Zatoniu. Zdaniem uczestników, zarówno przebieg PreCampu, jak i panująca na nim atmosfera w zasadzie niczym nie różni się od „pełnoprawnego” Campu. Ramowy plan jest bardzo podobny: poranne i wieczorne nabożeństwa, czas na warsztaty, popołudniowe aktywności oraz wieczorna integracja w Campowej kawiarence. Jedyną zauważalną różnicą jest… nieco więcej czasu wolnego.

[singlepic id=371]

Wykłady, nawiązujące do hasła „Patrz wyżej”, prowadzi pastor Sam Gungaloo z Anglii, inicjator akcji „The Sabbath Sofa”. Podczas swoich wystąpień zaprasza do udania się w podróż pogłębiającą wiarę. W dotychczasowych kazaniach zaprezentował znane teksty biblijne i pokazał, że studiując je szczegółowo możemy poznać Bożą myśl – niewidoczną na pierwszy rzut oka.

Słuchacze nie zapomną niezwykłej interpretacji przypowieści o synu marnotrawnym, którą Sam opowiedział, zmieniając wersję wydarzeń: starszy syn zgłasza się na ochotnika do ojca, aby wyruszyć na poszukiwania brata i razem wracają do domu. Chociaż oryginalna przypowieść ma zupełnie inny przebieg, to ta historia wskazuje na misję Chrystusa, który wyruszył na ratunek zagubionej ludzkości. W myślach słuchających z pewnością pojawiła się refleksja, że być może misją „starszych braci” powinno być ratowanie ludzi, a nie siedzenie w domu ojca i cieszenie się sielanką oraz narzekanie na ograniczenia.

Ważnym punktem PreCampu była również wycieczka do Sławogrodu, rekonstrukcji średniowiecznego grodu.Jej uczestnicy,  mogli wziąć udział w zabawach Słowian i Wikingów, takich jak szachy, strzelanie z łuku, pojedynek na kopie na drewnianych koniach. Dowiedzieli się też, jak wygląda słowiańska zbroja czy wyposażenie templariusza. To był czas dobrej zabawy dla młodszych, jak i nieco starszych.

Tematyka PreCampowych warsztatów koncentruje się wokół przyjaźni z Bogiem, ludźmi oraz relacji damsko-męskich, co dla młodych ludzi jest niezwykle ważne.

To, co zachęciło ludzi do przyjechania do Zatonia już wcześniej, to świetna  pogoda. Początek może nie był zachęcający, ale dwa kolejne dni PreCampu to już pełne słońce. Wszystko wskazuje na to, że taka pogoda utrzyma aż do końca lipca. Jeśli zastanawiacie się, jak spędzić urlop, Camp jest miejscem dla was!

Osoby, które nie mogą przybyć do Zatonia, zapraszamy do śledzenia relacji z tego wydarzenia na stronach ww.mlodzi.adwent.pl, www.adwent.pl oraz profilu facebookowym Młodzi.adwent.pl. Będą pojawiać się tam krótkie refleksje, zdjęcia oraz materiały wideo. Bądźcie z nami w Zatoniu. Jeśli nie „realnie”, to chociaż wirtualnie. Do zobaczenia!