Światowy Dzień Młodzieży – Informacje i Strategia

8 milionowa grupa młodych ludzi z Kościoła Adwentystów D.S.  została powołana do wyjścia na ulice naszych wsi, miast i miasteczek na całym świecie, aby stać się rękami i nogami naszego Zbawiciela poprzez służbę dobroczynną.

Hasło Ogólnoświatowego Dnia Młodzieży: „BĄDŹ JEGO SŁOWEM“

 STRATEGIA

W sobotę, 15 marca 2014 r., w godzinach porannych młodzież nie usłyszy jak zawsze sobotniego kazania. Dlaczego? Oni sami będą żywym kazaniem.

Zorganizowani w grupy, wyjdą z budynków swoich zborów, aby dotrzeć do ludzi w imię Jezusa.

6 elementów Globalnego Dnia Młodzieży:
  1. 15 marca, młodzi ludzie z lokalnych zborów, okręgów lub diecezji spotkają się razem w swoich kościołach, aby poświęcić swój czas w modlitwie (np. Podczas apelu ewangelizacyjnego).  W trakcie przerwy młodzież opuści kościół, aby udać się na uzgodnione z właściwym Władzami miejsca, gdzie spędzi większą część Dnia Sobotniego służąc okolicznej ludności.
  2. Młodzież weźmie udział w uzgodnionych i zaplanowanych przez nich wcześniej sobotnich działaniach dobroczynnych (np. Rozdawanie gorącej herbaty)
  3. Aby podkreślić główną ideę ich różnorodnych aktów dobroci, nazajutrz (niedziela) młodzież całego świata zjednoczy się w akcie honorowego oddawania krwi – symbolu współczucia i ratowania życia. (należy wcześniej ustalić strategię działania)
  4. U schyłku Dnia Sobotniego, po zakończonej misji, młodzi ludzie zgromadzą się w swoich zborach, okręgach lub diecezjach na czas uwielbienia i wymiany doświadczeń, tym samym zaznaczając początek Tygodnia Modlitw Młodzieży.
  5. Działania młodzieży będą połączone na całym świecie za pomocą technologii i transmisji na żywo, tak aby sprawozdawane na żywo historie mogły stopniowo „zapalić” świat w różnych strefach czasowych. Wskazane jest, aby dokonać nagrania video zaplanowanego programu.
  6. Specjalnie zaprojektowana Koszulka zapewni identyfikację, jako inicjatywy ogólnoświatowej (zakup koszulki i wykonanie nadruku we własnym zakresie). Szablon jest dostępny poniżej

Światowy Dzień Młodzieży jako coroczne wydarzenie umiejscawia młodzież w centrum życia i misji Kościoła.

To sprawia, że dzień ten jest „jasnym światłem” służby młodzieży w naszym kościele na całym świecie.

DO POBRANIA:
KOSZULKA – SZABLON
KOSZULKA – LOGO
KOSZULKA – NAPIS