Wilkasy 2013!

Kolejny raz zapraszamy dzieci i młodzież do naszego ośrodka w Wilkasach. W czasie najbliższych wakacji zaplanowaliśmy 2 turnusy dla różnych grup wiekowych.

a) 11 – 25 sierpnia, grupa 7-12 lat (grupa młodsza będzie miała swój własny podobóz i własnych opiekunów)

b) 11 – 25 sierpnia, grupa 12-19 lat

W ramach kolonii:

• atrakcji i pozytywnych wrażeń MOC

• czas duchowy

• praktyczne tematy spotkań

• dodatkowe wycieczki

• kąpiele w jeziorach oraz korzystanie ze sprzętu pływającego

• przyjazna, chrześcijańska atmosfera

• piękne położenie ośrodka w sercu Mazur

• opieka doświadczonej kadry m.in. z grona naszych pastorów

Cena za turnus: 550 zł. W szczególnych sytuacjach istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu ze strony diecezji.

Wilkasy

Wilkasy to miejscowość oddalona o 4 kilometry od Giżycka, znajdującego się w samym sercu Mazur. Położone nad dwoma większymi jeziorami: Niegocin i Tajty, są popularnym ośrodkiem turystycznym.  Nad oboma jeziorami znajduje się kilka kąpielisk, ze strzeżonym kąpieliskiem i plażą gminą nad Niegocinem, oddalonym o 200 metrów od miejsca campu.

Kilkaset metrów od ośrodka Kościoła Adwentystów znajduje się ośrodek wypoczynkowy AZS, z boiskami i wypożyczalniami sprzętu pływającego, z których korzystać będą uczestnicy Campów. W promieniu 30 kilometrów od Wilkas znajduje się szereg atrakcyjnych turystycznie miejsc: twierdza Boyen i wieża widokowa w Giżycku,  ruiny kwatery Hitlera w Gierłoży, zamki krzyżackie w Kętrzynie i Rynie, park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, park wodny hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, osada Galindia. Większość tych miejsc będzie stanowiła cel wycieczek podczas trwania campu.

Do zakończenia procesu zgłoszenia uczestnictwa niezbędna jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł na konto Diecezji Wschodniej: nr konta: 42 1020 1156 0000 7402 0059 4259 z dopiskiem – Wilkasy.

Liczba miejsc jest ograniczona do 30. Decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

Zakwaterowanie: Uczestnicy campów będą zakwaterowani na terenie ośrodka KADS w Wilkasach  ul. Olsztyńska 30, 11-532 Wilkasy). Zakwaterowanie w 2 i 3 osobowych namiotach. Na wypadek ulewnych dreszczów przygotowane są awaryjne noclegi pod dachem.

Wyżywienie:  W  menu znajdują się trzy posiłki dziennie, oparte na kuchni wegetariańskiej. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie ewentualnych problemów żywieniowych (alergie itp.) wymagających specyficznej diety. Ze względu na troskę o zdrowie uczestników, podczas campu obowiązuje zakaz spożywania chipsów, napojów typu cola i napojów energetyzujących.

Wyposażenie:  Uczestnicy powinni zabrać ze sobą: śpiwory, poduszki i karimaty/materace. Istnieje możliwość przywiezienia własnego namiotu. Osoby zakwaterowane we własnych namiotach otrzymują zniżkę w opłatach w wysokości 20 złotych.  Uwaga: Stanowczo prosimy o nieprzywożenie dwuosobowych materacy, gdyż zajmują zbyt dużo miejsca! Nie dotyczy sytuacji, zakwaterowania we własnym namiocie.  Ponadto uczestnik powinien posiadać: ubranie i buty przeciwdeszczowe, ciepły ubiór nocny, latarkę, ważną legitymację szkolną/studencką . Zachęcamy do zabrania ze sobą Biblii oraz lekcji biblijnych (grupa starsza).

Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne straty materialne, w związku z czym prosimy o niezabieranie ze sobą wszelkiego rodzaju sprzętów elektronicznych, rozważenie zostawienia telefonów komórkowych i deponowanie pieniędzy u wychowawców.

Regulamin: Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy. Dotyczy to także osób pełnoletnich

Przywóz i odbiór uczestników odbywa się indywidualnie, na odpowiedzialność rodziców. Organizatorzy mogą podjąć się pomocy w transporcie na trasie Wilkasy- Giżycko. Rejestracja uczestników odbywa się w niedzielę od godz.10.00, początek campu – o godz.17.00,  pierwszym posiłkiem jest kolacja. Ostatnim posiłkiem jest obiad w niedzielę kończącą camp. Uczestników prosimy odebrać do godz.14.00. Będziemy przesyłać informacje o liście zgłoszonych uczestników z sąsiednich zborów celem pomocy w organizacji wspólnego transportu. Odbiór uczestników w innym dniu niż wyznaczone zakończenie kolonii musi być zgłoszone wcześniej Organizatorom.

Odwiedziny rodziców odbywają się w niedzielę w środku turnusu. Organizatorzy nie zapewniają noclegu.

Dalsze pytania prosimy kierować mailowo: pastor Zbigniew Makarewicz: wa-wa@frostmedia.pl (661 480 948) lub Marek Micyk: pastormarek@gmail.com (602 872 896).

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
POBIERZ PLAKAT