Camp 2016 – Dzień 7: Market Day

Istotą Campu jest nie tylko czerpanie inspiracji, ale również inspirowanie i pomaganie tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wypełnieniem tych słów był Market Day, który w czwartek zawitał do Zatonia.

Market Day towarzyszy Campowi już od wielu lat i jest wydarzeniem, na które czekają wszyscy. W tym szczególnym dniu każdy z nas może dać coś z siebie innym uczestnikom Campu.

Na kilka godzin pole namiotowe zmieniło się w niewielkie tętniące życiem miasteczko. Campowicze po raz kolejny pokazali swoją pomysłowość i wielkie serce. W Czasie Market Day mogliśmy nabyć piękne ozdoby wykonane na warsztatach chil-art., zjeść coś dobrego, pomalować twarz, skorzystać z zabiegów kosmetycznych, pójść na masaż, wziąć udział w konkursach i odwiedzić campowego fryzjera. Tradycyjnie odbył się również mecz Pastorzy vs Reszta Świata.

Pieniądze zebrane podczas Market Day (ponad 8400 złotych) pomogą w leczeniu Patryka Fiuka, który od urodzenia zmaga się z mukowiscydozą. Jeśli wy również chcecie pomóc Patrykowi, to zajrzyjcie na stronę www.patrykfiuk.pl.

Podczas wieczornego wykładu pastor Lee Venden skupił się na zagadnieniu prawa i bezprawia w Piśmie Świętym. Mówca zwrócił uwagę na fakt, że życie zgodne z Bożym prawem jest niemożliwe, gdy nie posiadamy osobistej relacji z Jezusem Chrystusem. Prawo nie może istnieć bez miłości, a miłość bez prawa. „Grzech jest bezprawiem, a miłość jest wypełnieniem prawa” – podkreślił mówca.

Punktualnie o 21. rozpoczęła się Campowa Noc Kabaretowa przygotowana przez uczestników z Diecezji Południowej. Pełen humoru program nie pozostawił bez uśmiechu na ustach nawet jednej osoby.

[nggallery id=22]