Camp Blog 2015: Camparaton

[singlepic id=249]

W niedzielę campowy program rozpoczyna się się wcześniej, ponieważ o godzinie 11 startuje Camparaton – bieg pomocy. Już od godziny 8 odbywają się zapisy.

W tym roku do udziału w Camparatonie zgłosiło się aż 128 zawodników, w tym spora grupa dzieci poniżej 10. roku życia. Dla nich wyznaczono tylko jedno okrążenie. To już trzeci bieg charytatywny na campie, a w tym roku pomoc jest przeznaczona dla półtorarocznego Alanka, który potrzebuje rehabilitacji. Sponsorzy biegu ufundowali ciekawe nagrody, a wśród wszystkich uczestników mają być rozlosowane również wyróżnienia.

Kiedy ogromna grupa stanęła pod nadmuchiwaną bramą startową, zapanowała gorąca atmosfera. Tym razem w zawodach nie wystartowała zwyciężczyni poprzedniego biegu, Magda Waszczuk, do grona zawodników dołączył czarny koń turnieju, zawodowy biegacz Michał Olejnik, co podniosło poziom biegu. Najpierw ruszyły dzieci, a chwilę później pozostali zawodnicy. Już po kilkunastu minutach pojawili się pierwsi zawodnicy kończący pierwsze okrążenie i od tej pory wszyscy dobiegali regularnie. Niektórzy kończyli bieg po pierwszym okrążeniu, ale większość biegła do samego końca. Trzeba pochwalić dzieci do 10 lat, które dzielnie przebiegły ponad 3,5 km i nie zrezygnowały w trakcie. Spodziewany zwycięzca, Tomek Waszczuk został tym razem pokonany przez Michała Olejnika. Zwyciężczynią w kategorii kobiet została Ola Harasim, która pierwszy raz wystartowała w campowym biegu. Podczas wręczania nagród i medali zlicytowano także koszulkę i pamiątkowy medal z maratonu.

Ulewny deszcz, który spadł niedługo po zakończeniu biegu skutecznie ściągnął ludzi na wykłady. Cały dzień jest wypełniony różnymi warsztatami i wykładami, aż trudno się zdecydować, na jakie spotkanie się udać. Są wykłady o depresji prowadzone przez doktora,  spotkania teatralne, historia kościoła ADS na ziemiach polskich, a także gry planszowe w kawiarence.

O godzinie 12 rozpoczęły się wykłady z Apokalipsy prowadzone przez pastora Ranko Stefanovica i gromadzą one w dużym namiocie dużą grupę ludzi. We wstępie do księgi dowiadujemy się, że jest to objawienie, ewangelia Jezusa Chrystusa, która ukazuje działanie Jezusa w świątyni oraz zapewnia nas o panowaniu Boga nad przyszłością.

Wieczorny program jest pierwszą częścią turnieju trzech diecezji. Na scenie pojawia się elegancki pan w okularach na wzór Tadeusza Sznuka z „Jeden z dziesięciu” i rozpoczyna się pojedynek biblijny dziewięciu zawodników, po trzech z każdej diecezji. Każdy otrzymuje trzy balony i kiedy odpowie źle, jeden z balonów jest przebijany przez asystentkę. Szybko padają kolejne pytania i do finałowej rundy przechodzi Piotrek z południa, Karolina i Błażej ze wschodu. Po wyczerpaniu wszystkich pytań najwięcej punktów zdobyła Karolina Harasim z Diecezji Wschodniej, nie straciwszy od początku programu żadnej szansy. Emocjonujący wieczór płynnie przechodzi w zakończenie dnia modlitwą na plaży.