Camp Blog 2015: Dzień Krwiodawstwa

[singlepic id=243]

Co mamy cennego, czym możemy się podzielić z innymi, aby ratować życie? Tak, to krew. Również w tym roku na teren campu przyjechał „Krwiobus”. Już od 8.30 przed autokarem ustawiła się długa kolejka chętnych. Uczestnicy oddali łącznie 20 litrów krwi.

Tym razem po południu udałam się na kilka różnych wykładów. Pojawiły się nowe, jak chociażby warsztat z sztuki przemawiania. Okazuje się, że zanim zaczniemy mówić, nasze ciało musi być przygotowane, dlatego uczestnicy robili ćwiczenia oddechowe. W innym namiocie rodzice dzielili się swoimi doświadczeniami z wychowania dzieci. Na początek prowadzące zrobiły dla nich ćwiczenie symulacyjne, gdzie dwie grupy miały obserwować siebie nawzajem. Potem dyskutowano o swoich odczuciach i odnoszono to do zachowań w rodzinie.

Innym ciekawym warsztatem jest grupa teatralna. Kilkoro młodych ludzi uczęszcza na te zajęcia regularnie i przygotowują na nich scenki tematyczne przed wieczornym wykładem. Tym razem scenka przedstawiała temat #Postanowiłem być czysty, a jej główną myślą było to, że do tronu Bożego może przyjść każdy, a Bóg daje czystość. Ci, którzy doświadczyli czystości Bożej, zapraszają do Niego innych.

Po wykładzie tego wieczora w dużym namiocie odbywał się program budzący zainteresowanie grupy w wieku 16-22 lata: „Szybka randka”. To program zaadaptowany na potrzeby campu już rok temu. Uczestnicy rozmawiają ze sobą przez dwie, trzy minuty na rozmaite tematy, a następnie przesiadają się o jedno miejsce. Każdy uczestnik ma swój numer. Na koniec programu zaznacza się numer osoby, z którą się najlepiej rozmawiało. Jeśli trafią na siebie dwie osoby, są informowani przez organizatorów i otrzymują kupon na darmową herbatkę w kawiarence, gdzie mogą się spotkać i lepiej poznać. Młodzi ludzie rozmawiali ze sobą w radosnych nastrojach, bez początkowego skrępowania, w powietrzu unosił się zapach wanilii, grała miła muzyka, a świeczki tworzyły subtelną atmosferę przytulności. Następna edycja dla uczestników w wieku 20-35 lat już w środę.

[nggallery id=9]