Camp2018 All

Camp 2018 04/07/2018

INFORMATOR CAMPOWY 

 

Data:                     10 – 13 lipca oraz 13 – 22 lipca 2018

Miejsce:             Zatonie – Lubieszewo, k. Złocieńca

Główni mówcy:

pastor Derek Morris (USA) – dyrektor Hope Channel, znany w Polsce z cotygodniowego studium Biblii. Już w tym formacie każdy miał okazję przekonać się o jego pasji w opowiadaniu Ewangelii. Tym razem wysłuchamy całej serii wykładów „Jak być radykalnym uczniem Pana Jezusa”.

pastor Anthony Fuller (Wielka Brytania) – dynamiczny, nowoczesny, zaangażowany w pracę z młodzieżą. Wielu uważa go za jednego z najlepszych mówców w Anglii. W czasie PreCampu spotkacie go nie tylko podczas wykładów, ale również na boisku, w jeziorze i wszędzie tam, gdzie są młodzi ludzie i coś się dzieje.

 

Wykłady, warsztaty i atrakcje:

 • pastor Ryszard Jankowski, uroczystość chrztu – chcesz zawrzeć przymierze z Bogiem? Camp to idealne miejsce i czas na to wydarzenie. Zapraszamy na spotkania dla katechumenów podsumowujące wiedzę biblijną z okazją do szczerych rozmów i zadawania pytań.
 • Damian Dorocki, seminarium biblijne – „Teizm klasyczny, teizm procesualny, teizm otwarty i teizm kenotyczny – czyli cztery sposoby mówienia o Bogu” – brzmi enigmatycznie? To znaczy, że będzie szansa dowiedzieć się czegoś nowego. Damian Dorocki jest doktorantem teologii i wykładowcą w WSTH.
 • pastorzy M.Jankowski, P.Samulak, Grupa MisyjnaImpactDay, czyli misja na Campie. Kolejny raz chcemy służyć mieszkańcom Drawska Pomorskiego i okolic. Zrealizujemy program Expo Zdrowie, zajęcia dla dzieci w parku miejskim, w domu dziecka, w ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych, program w domu seniora i rewitalizację małej architektury miejskiej – malowanie, porządkowanie itp. Realizacja planowanych zadań zależy od naszego zaangażowania.
 • prof. Roman Pawlak, Beata Śleszyńska, Chronimy zdrowie – Nasz organizm jest cudowną maszyną i potrafi znieść naprawdę dużo, ale jak każda maszyna, w końcu może się zepsuć. To bardzo dziwne, że dużo ludzi traktuje go gorzej niż swój samochód, w ogóle o niego nie dbając. Tematami wykładów będą m.in. suplementy, najnowsze trendy dietetyczne, medycyna alternatywna. Prelegent jest wykładowcą Nauk Odżywiania na East Carolina University w USA oraz autorem licznych publikacji naukowych i książek.
 • Beata i Tomek Dutkowscy, spotkania dla liderów młodzieży – stały i oczekiwany element Campu. Tym razem: manipulacja i skuteczna perswazja; Jak przeprowadzać trudne rozmowy; jak odnaleźć nowe znaczenie w znanych historiach biblijnych; O życiu E. White z trochę innej strony. Dla aktywnych liderów młodzieży, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach – 50% zniżki na Camp.
 • Konrad Pasikowski, Wiara w XXI wieku – poruszymy podstawowe i aktualne problemy wiary religijnej. Jeśli chcesz wiedzieć jak pomóc innym rozwiać ich wątpliwości, albo może sam/a masz pewne pytania – ta seria jest dla Ciebie. Gwarantuję szczerość, otwartą atmosferę, a także odpowiedzi na wszystkie pytania…
 • Andrzej Kurpiewski, Jan Wojtkowski, Studium Księgi Natury – Bóg przemówił do człowieka na trzy sposoby: Biblia, działalność Jezusa i materialny dokument Bożych czynów, czyli KSIĘGA NATURY. Chcemy w praktyczny sposób dostrzec piękno Bożego stworzenia, rozmawiać o prawach, które podtrzymują nasz świat oraz nabyć umiejętności rozpoznawania roślin.
 • Ola Voitenko, Bez ściemy – spotkania tylko dla nastolatków. Nie ma co dużo pisać. Przyjdź i przekonaj się, że w kościele można rozmawiać o trudnych tematach.
 • dr Beata Baron, Zrozumieć swoje dzieckowarsztaty dla rodziców to okazja do zdobycia wiedzy na temat wychowania, potrzeb i funkcjonowania dzieci w różnym wieku. Nasze tematy: Co zrobić, by stać się szczęśliwymi rodzicami szczęśliwych dzieci? Jak okazywać miłość? Czym jest ukierunkowana uwaga?
 • Halina Jankowska, Cele i możliwości chrześcijańskich Kobiet, seria wykładów:  1. Kobieta między powołaniem a rodziną; 2. Satysfakcjonujące życie rodzinne; 3. Różne formy pracy wśród kobiet
 • Halina Jankowska, Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, seria wykładów: 1. Tabletowe dzieci; 2. Kościół dla dzieci; 3. Misja poprzez dzieci
 • Paulina Dzięgielewska, Marti Palla, program dla dzieci – czego możemy nauczyć się od zwierząt? Okazuje się, że bardzo wiele! Bóg przemawia do człowieka m.in. przez Swoje stworzenie. Chcemy, aby nasz program dostarczył dzieciom pozytywnych i pouczających skojarzeń opartych na biblijnym przekazie.
 • Mirka Grześkowiak, zajęcia Pathfinder – Czuwaj! MaranaTha! Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia w następujących grupach wiekowych: 3-5 lat, 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat i 16+. Nie lubisz nudy, chcesz nauczyć się nowych umiejętności, poznać lepiej otaczający cię świat i ludzi, ciekawie spędzić czas w dobrym towarzystwie to zapraszamy na zajęcia w terenie! Wieczorami spędzimy czas przy ognisku, śpiewając, pląsając i słuchając gawęd, a na plaży zorganizujemy niezwykły czas uwielbienia. Nie obędzie się też bez wieczornych gier terenowych. Harcerstwo to zabawa i przyjaźń na całe życie – Zapraszamy!
 • Marta Naumiuk, chór campowy – muzyczna integracja, ćwiczenia emisyjne, wspólne muzykowanie, współpraca przy przygotowaniu pieśni do wspólnego wykonania i dużo pozytywnych wrażeń.
 • Grażyna Szambelan, warsztaty artystyczne Chill-Art – to artystyczny oddech Campu, w czasie którego tym razem rozwiniemy technikę batiku. Utworzymy dwie grupy po 12 osób. Niektóre z prac przekażemy na cele charytatywne (MarketDay). Opłata za materiały 40zł/os.
 • Beata Śleszyńska, Ewa Świątek, Vegecamp – Pasjonatki zdrowej kuchni zapraszają na kolejną edycję campowego gotowania. Warsztaty dla wszystkich, którzy pragną zobaczyć i oczywiście zjeść pyszne dania w wydaniu vegecamp.
 • MarketDay – to już tradycja Campu. Tu możesz sprzedać swoje talenty, usługi, komplementy, wyroby cukiernicze, prawdziwe dzieła sztuki… Wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy, a cały dochód zostanie przeznaczony dla kogoś potrzebującego.
 • Spotkania modlitewne – rano i wieczorem na plaży, a w ciągu dnia też nie przestajemy.
 • Spotkanie z ekspertem – W dzisiejszym życiu jest dużo możliwości. Wybór pomiędzy ceną, jakością i uczciwością – jak wybrać najlepiej? Jak kupić dobry samochód? Jak wyremontować mieszkanie? Jak prowadzić osobiste finanse? Jak szukać pracy lub pracownika? Jak zorganizować wyjazd wakacyjny?
 • Kawiarenka oraz gry i zabawy integracyjne – ta atmosfera, doznania kulinarne i towarzyskie wrażenia to dla wielu jeden z mocniejszych punktów Campu. Tu zjecie tanio, smacznie i z widokiem na jezioro. A wszystko serwowane z sercem na talerzu i uśmiechem na ustach.
 • Renia Parma, campowa zupa z wojskowego kotła – lepsza niż w domu. To nie jest sposób na głód, to jest uczta!
 • Campoturnieje: Bitwa o szekle, Familiada, Jaka to melodia – zamiast TV w wersji campowej, na żywo i z Twoim udziałem :)
 • „Mam talent” – pomimo początkowych obaw ubiegłoroczna edycja zakończyła się pełnym sukcesem. Były prawdziwe talenty, emocje, inspiracja i pełny namiot uczestników. Musimy to powtórzyć! Czy znajdą się kolejne talenty?
 • „Speed chat” – to 2 minuty na pogawędkę, czyli w ciągu godziny masz szansę porozmawiać z 30 osobami przeciwnej płci. Czasu mało, ale na pewno wystarczy, by poznać nowe i sympatyczne osoby.
 • Grzegorz Kiełpińskirozgrywki sportowe – piłka jest okrągła, bramki są dwie… w siatkę i kosza też gramy i jeszcze więcej.
 • Karol Skolasiński, Tymek Puls, szkółka żeglarska – być może kiedyś miałæś okazję pływać żaglówką, a może zawsze chciałæś spróbować? Czym jest hals, jak otaklować łódź i zrobić zwrot przez sztag – to i wiele więcej nauczą Was Tymek i Karol. Stawiamy na naukę w praktyce. Część wykładową przewidujemy jedynie w przypadku deszczu lub braku wiatru. Koszt uczestnictwa 15 zł/dzień pływania.
 • Mateusz Karmelita, Aerobik/fitness/zumba – Jeżeli lubisz się poruszać w grupie sympatycznych ludzi przy szybkiej muzyce, dbasz o sylwetkę i dobrą kondycję -to czas dla Ciebie. Zapraszamy dziewczyny i chłopaków w każdym wieku na zajęcia na plaży.
 • Darek Kowalczyk, Tomek Szambelan, Camparaton – czyli bieg pomocy na dystansie 10 km.
 • Plaża wielofunkcyjna czynna od rana do wieczora.
 • Boża obecność i działanie Ducha Świętego – przez całą dobę, bez ograniczeń !!!

Cennik, opcje wyżywienia, dostępne promocje oraz oferta wypożyczalni namiotów dostępne na wcześniejszych informatorach oraz na

www.mlodzi.adwent.pl/camp2018

 

Jeżeli znasz młode osoby, które z powodów finansowych
nie mogą przyjechać na Camp – napisz!!!

 

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Organizatorów,

pastor Marek Micyk                                          kontakt: mlodzi@adwent.pl