Kanaan zdobyty!

[singlepic id=197 w=580 h=240 float=]

„Droga Do Kanaanu” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Diecezjalny Dzień Dziecka w Podkowie Leśnej.

Na spotkaniu pojawiły się dzieci i rodzice z wielu miast – Lublina, Białegostoku, Puław, Łodzi, Mszczonowa, a także Warszawy. Wspólnie mogli oni wziąć udział w inspirujących nabożeństwie. Nie zabrakło wspaniałych pieśni, modlitw i ciekawych doświadczeń. Dzieci usłyszały również kazanie wygłoszone przez Mojżesza, Aarona i Miriam, którzy opowiedzieli o trudach życia narodu izraelskiego w Egipcie oraz o wyzwoleniu, które wybrany lud otrzymał od samego Boga.

Po nabożeństwie i smacznym obiedzie, przyszedł czas na wyczekiwaną przez najmłodszych (ale i troszkę starszych) „Drogę do Kanaanu”. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny, które miały się udać w niezapomnianą wędrówkę do „Ziemi Obiecanej”. Po drodze, dzieci musiały wykazać się sprytem, pomysłowością, a przede wszystkim biblijną wiedzą . Czekały na nich bowiem interesujące quizy, zagadki i gry biblijne. Najmłodsi mieli również  niepowtarzalną okazję, aby przejść suchą stopą przez Morze Czerwone!

Spotkanie odbywało się w inspirującej, duchowej atmosferze, a niezwykły klimat wędrówki do Kanaanu udzielił się nie tylko głównym bohaterom tego szczególnego dnia, ale również ich rodzicom. Szczególne podziękowania za organizację tegorocznego Diecezjalnego Dnia Dziecka należą się koordynatorkom pracy z dziećmi w Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego – Joannie Micyk oraz Mirosławie Grześkowiak.

[nggallery id=9]