Nakarm Studenta


Właśnie rozpoczął się kolejny rok akademicki. Ponownie dziesiątki naszych studentów zmieni miejsce zamieszkania. Ale czy znajdą nowy zbór? Być może tylko na mapie, ale czy zdecydują się pójść? A co ich czeka jeżeli przyjdą? Badania pokazują, że jest to trudny moment. Zamiast zastanawiać się kto zaniża statystyki, postanowiliśmy szukać rozwiązań.

Celem akcji jest otoczenie opieką studentów, którzy zmieniają swoje miejsce zamieszkania. Byłoby wspaniale, gdyby każdy w nowym zborze doświadczył opieki i przyjaźni. Na studentów i tak czeka wiele trudności, więc Kościół powinien być miejscem, gdzie mogą się posilić. 

Po pierwsze, duchowy pokarm – by mieć siły do dobrych decyzji. Czasem warto dodatkowo zaprosić na nabożeństwa lub spotkania młodzieży. Być może w zborze potrzebują organisty albo nauczyciela w szkole sobotniej i nowy student będzie odpowiedzią na modlitwy… 

Po drugie, dobry obiad w sobotę i nie tylko – by poczuć się jak w domu i zrobić zapas kalorii do dalszej nauki. To sprawdzony sposób dotarcia do serc nie tylko studenckich:  Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli (Hbr 13,2).

Jeżeli wiesz o studencie (a może sam nim jesteś), który wyjechał lub przyjechał to daj nam informację, a my przekażemy wiadomość zaufanym osobom, by nawiązać kontakt. Możesz to zrobić również anonimowo. Akcja dotyczy zarówno nowych studentów, jak i starszych, którym warto pomóc w integracji z lokalnym zborem.

Link do formularza:

https://forms.gle/wPyZc4ryXzeRqRx46

O Studentach pamiętajmy również w modlitwie,

pastor Marek Micyk

kontakt: mlodzi@adwent.pl