Turniej siatkówki w Jasienicy

Dzięki zaangażowaniu wielu młodych i starszych osób, a nawet całych rodzin, 27.05.2012 odbył się  już po raz  trzeci  Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Siatkówki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Jasienicy. Dzień wcześniej mieliśmy przyjemność gościć w naszym skoczowskim zborze naszych przyjaciół ze Słowacji. Ubogacili oni swoimi występami nasze sobotnie popołudniowe rodzinne spotkanie.

Turniej tradycyjnie rozpoczęliśmy modlitwami, pastora Mariusza Sobkowiaka oraz starszych zboru ze Słowacji i  Czech. Następnie przywitaliśmy jak zwykle oklaskami drużyny i ich kapitanów. W naszych drużynach grały również osoby zaprzyjaźnione spoza kościoła. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zaangażowania się w działalność ChSCh oraz KSB/KSLŻ, których reklamy zostały powieszone na czas turnieju.

Dwóch naszych młodych przyjaciół z jednej z drużyn, otrzymało zaproszenia do udziału w kursach KSB/KSLŻ.  Po raz pierwszy był z nami zawodowy sędzia p. Grzegorz. Przed turniejem zarówno on jak i p.Maria (zarządzająca salą), otrzymali zaproszenia na NEWSTART oraz książkę roku Wielki Bój z płytą CD.

Po losowaniu kolejności rozgrywek przez małą Olę i najmłodsze uczestniczki z Cieszyna, przystąpiliśmy do gry. Jedna z czeskich drużyn niestety nie dotarła na nasze spotkanie. Za to po raz pierwszy byli z nami przyjaciele z Poznania. Tak więc  w pozytywnej atmosferze, równolegle na trzech boiskach, rywalizację sportową prowadziły drużyny z Bielska-Białej , Bełchatowa, Cieszyna , Czechowic-Dziedzic,   Czech Vojkovice , KaZ / Karvina, Poznania,  Słowacji  ZDVK Revuca,  Skoczowa,  Tarnowa i Wisły. W przerwach od gry można było sobie pograć w ping-ponga , piłkarzyki, napić się ciepłej herbaty i spróbować pysznych ciast. Dla małych dzieci, które były na imprezie z rodzicami udostępniono ogródek do zabawy ). Tak więc była to w pełnym tego słowa znaczeniu impreza rodzinna ).  Ostatecznie sportowe zmagania naszej młodzieży ( i nie tylko ) zakończyła zwycięstwem drużyna z Vojkovic/Czechy ). Można powiedzieć , że sprawiedliwości stało się zadość ), gdyż pierwszy turniej wygrali Słowacy, drugi Polacy, a trzeci Czesi ).
Ostatecznie drużyny zajęły następujące miejsca

 1. Vojkovice/Czechy
 2. Bełchatów
 3. ZDVK Revuca/Słowacy
 4. Karvina/Czechy
 5. Poznań
 6. Tarnów
 7. Czechowice
 8. Bielsko-Biała
 9. Skoczów
 10. Cieszyn
 11. Wisła.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal (wypalany w drewnie ), a kapitanowie pamiątkowe dyplomy oraz zwycięska  drużyna dodatkowo pamiątkowy puchar.  Po zakończonej imprezie rozmawiałem z panią Marią , która powiedziała , że zaczęła już czytać Wielki Bój. Nasz sędzia p. Grzegorz otrzymał jeszcze upominki od Słowaków i jest chętny na c.d., podobnie jak p. Maria.  Myślę że nasza młodzież swoją  chrześcijańską postawą złożyła dobre świadectwo.

Brat Marcin Kraś , zrobili wiele wspaniałych pamiątkowych  zdjęć, które można obejrzeć m.in. na  stronie
https//picasaweb.google.com/KADSSkoczow/3MiedzynarodowyTurniejPiKiSiatkowejWJasienicy#

współorganizator i uczestnik spotkań

(www.maranatha.pl)